Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha elengedem tud majd magarol...

Ha elengedem tud majd magarol gondoskodni? Vagy inkabb varjak vele meg 1-2 hetet?

Figyelt kérdés

5 napja feszekbol kiesett Balkani gerle fiokat talaltam.

Meg nem tudott felrepulni, csak a foldon csapkodott. Beletettem egy ladaba,etetem, itatom, ejszaka a garazsba tartom.


2011. nov. 17. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell elengedni most már egyre hidegebbek vannak nem tud magáról gondoskodni. Én egyszer egy töröttm szárnyú galambot tavaszig tartottam akkor elment.
2011. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem még várj vele.

Régen nekem is voltak kis gerléim, nálunk a tyúkokhoz jöttek ide enni és volt, hogy az egyik bolond ember lelőtte a "szüleit" és... na szóval én gondoskodtam róla.

Egy idő után nagyon hozzászokik az emberhez, később is elengedheted, ha meglát képes visszarepülni és a kezedből enni. ;) Nagyon kedvesek.

Nem tudom a többiek mit javasolnak, de szerintem gondozd még egy ideig, amíg már rendesen repülni nem tud és kicsit felnő. Gondolom már nem lehetne visszatenni a fészekbe...

Ha így elengednéd lehet még nem tudna magáról gondoskodni, viszont ha még hagyod nőni, erősödni akkor később lehet mindig vissza fog járni. Nem árt, ha tudsz majd neki élelmet biztosítani rendszeresen, mert lehet ott fog várni a kis ebédjére. :) Nálunk párszor így történt, de volt amikor bár először idehozta a társait(nem sokat, szóval nem kell sokat költeni az ennivalójukra) később elrepültek együtt és velük élt tovább valahol máshol.

2011. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

22:05 vagyok

Nekem volt, hogy nagyon sokáig élt így fogságban a kis gerle, csak akkor mertem elengedni amikor már (nem tudom jobban kifejezni) nem bébi gerle volt, hanem kis, fiatal gerle. Tehát amilyeneket már a többiek között is látni (repülni, enni, sétálni).

Eleinte nem árt majd nyitva hagyni neki a garázs ajtót vagy mielőtt elengeded odaszoktatni valahová, ahol majd eteted, ahová magától is visszatérhet, mert nagy valószínűséggel majd elrepül felfedezni a "világot" de egy ideig még vissza fog járni enni.

Ha gondolod időnként beszélhetsz hozzá, vagy fütyülhetsz neki (legjobb, ha mindig ugyanazt a viszonylag rövid (tehát nem egy dalrészlet) dallamot) lehet, hogy később azzal hívni is tudod . :)))

2011. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!