Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy nimfám. Már régóta...

Van egy nimfám. Már régóta próbálkozom vele, hogy megszelídítsem, de nem megy. Ha kiengedem, akkor néha nekirepül a falnak. Valaki le tudja írni nekem, hogy hogyan menne legkönnyebben a kézhez szoktatás?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!!!

2011. nov. 19. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ha kiskorában nem szoktatták kézre, akkor lehet hogy örökre ilyen marad, nekem volt egy kecskepapagájom, 6 évig sem sikerült megszelidíteni, védte a területét, mindenkit támadott. Egyedül akkor jött oda hozzám ha beültem a szobába görögdinnyét enni, annyira szerette a magját, hogy még a tányéromra is rászállt, de simogatni sajnos soha nem lehetett.
2011. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen kérdés van itt GYK-n, ezeknek egy elhanyagolható részéhez, de minimum 10-12-szer én is leírtam már, hogy nekem hogy ment a legkönnyebben...:) Rajtam kívül pedig még minimum 8-10 ember írja le rendszeresen ezzel kapcsolatban a tapasztalatait. De mindegy is.


Nekem fürtös kölessel ment a legkönnyebben és leghamarabb. Ha eddig adtál neki rendszeresen, innentől ne adj, csak, ha szelidítesz, hogy ezt tekintse jutalomfalatnak.


Nagyon apró lépésekben és nagy türelemmel haladj. Először csak azt érd el, hogy, ha közelítesz felé egy kis gubó fürttel, ne menjen el (ha közelítesz irtó lassan, és ő hátrál, hátrálj te is, így nem érzi magát fenyegetve). Utána azt, hogy elfogadja a kezedből a kaját, ezután azt, hogy ő maga jöjjön oda érte, utána már egy hajszál választ el attól, hogy az ujjadra álljon a kaja miatt. Ekkor, ha látja, h biztonságban van, finom falatokat kap ilyenkor, senki nem megy el vele akarata ellenére, akkor magától is oda fog jönni hozzád kíváncsiskodni.


A madárkát pedig továbbra is engedd csak ki. Amíg a falnak repül, addig nincs gáz, arra számít, hogy be fog csapódni, de tenni ellene még sokat nem tud. Kis gyakorlás kell neki, aztán menni fog. Ablaknak ne hagyd repülni, ott nem számít rá, hogy ütközni fog, így a fejét sem óvja az ütközéstől, és nagyon sérülékeny koponyájuk és szemük van, ez az esetek jó részében halálos is lehet.

10-20 repülés és becsapódás után már rájön majd, hogyan kell landolni és irányítani:)

2011. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok, Köszi.:) Attól ,hogy a falnak meg ,nem lesz baja?
2011. nov. 19. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Kedves első válaszoló! Örökre így marad? Ilyen hülyeséget nem hallottam főleg nimfánál! Ha fiatal 100% hogy meg tudod szelídíteni!! Én találkoztam olyannal is aki nem kézzel nevelte,hanem kirepülés után vette meg úgy 3 hónaposan,nem csinált semmit se vele csak ott volt mindig körülötte a madár 1 hónap múlva MAGÁTÓL szelíd lett!
2012. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Madárka című könyvet:

[link]

Bár nem elsősorban a madarakról szól, de a fiú részletes visszaemlékezései nagyon érdekesek, hasznosak lehetnek. Elgondolkodtató könyv, a madárszelídítés igen részletes és jó. Ő is kölest használt :)

2012. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is van egy papagájom.Először is meg kell szoknia hogy ne menjen arrébb mikor enni adsz neki. Aztán beszélni kell hozzá. mikor kiabál kiabálj neki vissza mintha beszélnél vele. Mikor eszik menj oda és bámuld és közben beszélj hozzá. Amikor te eszel mindig adj egy icipici falatott neki az ennivalódból. És ülj le elé és ahogy forgatja a fejét úgy forgasd a fejed. Ja ha meg akarod akadályozni hogy hamarosan agyrázkódása legyen akkor amikor ki engeded a ketrecből húzd le a redőnyt vagy függönyt..mert tudod ő nem látja az ablakot.. :)
2012. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!