Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 4 éves gyermekem szeretne a...

4 éves gyermekem szeretne a szobájába egy pintyet, nem fertőző?

Figyelt kérdés
gondolok én itt valami influenza ,vagy ürülék fertőzés,szoval lehetne kalitkába kislányom szobájába egy szép kis madár? Hagyna minket aludni éjjel? Azért itt kérdezem,mert nem szeretném ha csak a jokat mondanák a diszállatosak,csak hogy rám tukmálják,aztán se éjjelünk se nappalunk ne legyen.
2011. nov. 27. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A pinty hajnali 4-kor kezd el veszettül pörögni, onnantól kezdve ti nem fogtok aludni:) Legalábbis a mieink ezt csinálták, én akkor 8-9 éves voltam.
2011. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyerekszobába én nem tenném.

Sokat szemetel, a magokat, illetve annak a héját kiszórja a kalitkából. Rendkívül zajos madár. Valóban 4 körül kel, és erről semmivel nem lehet leszoktatni. Mi nagyon sűrű fekete szövetet tettünk a kalitkára, de akkor is tudta, hogy reggel van. Ha rendszeresen takarítod a kalitkát, akkor az ürülékkel nincs nagy gond, bár mindig sikerül a kalitkán kívülre is pottyantania.

2011. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne azért vegyél madarat mert a kisgyermeked szeretne egyet hogy nézegethesse.

Minden pinty,papagáj a nappal együtt kel tehát már korán elkezd hangoskodni,stb. Persze neveléssel rá lehet szoktatni hogy amíg alszotok ő is csendben legyen de Ti kezdőként nem valószínű hogy rá tudjátok szoktatni. Mivel nem hiszem hogy ráértek naponta minimum 4 órát foglalkozni vele és kiengedni repülni ezért minimum 2 madarat kell vennetek egy közel 1 méteres kalitkával. Gondoskodnotok kell róla hogy elég kalciumhoz,fehérjéhez,A vitaminhoz,stb. jussanak tehát sok gyümölcsöt,zöldséget és hetente főtt tojást kell adnotok nekik. Adnotok kell nekik rendszeresen fűzfaágakat,akácfaágakat is rágcsálni. És még sorolhatnám hogy mi kell nekik.

Tehát ők nem csak szobadíszek hanem az életetek részei lesznek.

Ha vállalni tudjátok őket akkor akár papagájokat akár pintyeket vesztek olvassátok el ezeket az oldalakat: [link]

[link]


Ja és ők hamarabb elkapnak tőletek valamit mint Ti tőlük.

2011. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem gyerekkoromtól kezdve volt madárka a szobámban (4 éves kortól kb), általában két hullámospapagáj. Nem tudom miért, de nem keltettek föl, akkor keltek amikor mi a testvéremmel. Semmi bajunk nem volt, az ég világon, tisztán tartottuk őket, néha kiengedtük :). A kalitkán kívülre nem tud piszkítani a madárka. Ha letakarod egy ruhával, akkor meg tuti nem fog csipogni.
2011. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden madarat párban kell tartani!
2011. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!