Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért eszik a papagájaim a falat?

Miért eszik a papagájaim a falat?

Figyelt kérdés

Helló!

Van két hullámosom minden nap ki jöhetnek 3 óra hosszára 3 hónapja kaptam, ma észre vettem hogy eszik a falat!!!!és ahol van a gázcső ott a két végén a falnak eszik meg a fogató tőben is eszik a falat!!!!!!! De miért?Mész hiányuk van? kapnak gyümölcsöt is almát,körtét stb.Kérlek segítsetek mit csináljak?


2011. nov. 30. 19:58
1 2
 1/18 sámliműszerész válasza:
72%
Mert amíg van egy-két jó falat, és jó falat az csak akad, Se bú se baj nem számít, rá se ránts! XD
2011. nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Szépiacsontjuk van? Lehet hogy mészhiányosak.
2011. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 tekike99 ***** válasza:
100%
mészhiány. vegyél nekik szépiát, tedd a kalitkába és majd azt csipegetik.
2011. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg mészhiány lehet. Van előttük szépia?
2011. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
a szépia az a fehér izé, amit rágogat a papagáj? az enyémnek is volt olyan, de mi csőrkoptatónak hívtuk. :D
2011. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem csak arról van szó hogy mivel nagy a rágásigényük tehát sokat rágnak kerestek valamit amit kint is rághatnak/amivel kint is elfoglalhatják magukat. És úgy döntöttek hogy ez a fal lesz. De mivel nem túl egészséges nekik ne engedd!!!! Tegyél oda valamit amitől félnek és szerezz be pár nagyobb esetleg leveles fűzfaágat. Alapos mosás,fertőtlenítés után állítsd fel/szorítsd be/lógasd fel valahova fejmagasságban vagy feljebb és mindig tedd rá őket. Egy idő után maguktól is rámennek és az ágakat fogják rágni.
2011. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
az enyém a távirányító gombjait rágta le XD
2011. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
jujj erre nagyon vigyázz, mert a díszhalashoz, ahova járok, volt két arapapagáj, szabadon éltek, és teljesen vakolatig egész nagy bemélyedések keletkeztek a falba. azért elég lepukkant helynek tűnt az üzlet.
2011. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindent rágnak, amit találnak.. Lehet mészhiány is, de sokkal nagyobb az esélye, hogy a fal jó buli. Nekem is elkezdték leszedni a tapétát, mert rájöttek, hol a széle:D


Ha nem állítod meg őket időben, annyira rászoknak, hogy soha nem fogják abbahagyni. Én úgy szoktattam le őket a tapétázásról, hogy amint hozzáért a csőrük, tapsoltam hirtelen egy oltári nagyot. Ekkor megijedtek és hátraugrottak, majd néztek rám kérdően... megint megindultak, megint taps... Aztán rájöttek, hogy megijesztem őket, ha tapétáznak és abbahagyták.. persze, ez nem egy nap alatt zajlott le, nekem egy-másfél hét kellett.. Arról nem is beszélve, hogy a végén szabályosan szórakozásnak vették.. rámnéztek, és hajoltak a tapéta felé, hogy tapsolok-e, és vagy egy órát elhülyültek a hajolgatással:D

2011. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
XDXDXDXD
2011. nov. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!