Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám megteremteni a...

Hogyan tudnám megteremteni a megfelelő körülményeket nekik?

Figyelt kérdés

Tervbe vettem, hogy mindenképp szeretnék madarakat tartani, régen voltak hullámos papagájaink, de akkor még túl kicsi voltam a megfelelő gondozásukhoz, így elhanyagoltam őket. Most viszont szerintem már alkalmas lennék a feladatra, de a bökkenő, hogy a hely ahova be tudnám rakni őket itt van az íróasztalomon a laptop mellett közvetlen és hát elég sokat vagyok itt.:) Nem zavarná őket ez a közvetlen közelség és az esetleges "zaj"? Elég sokat szoktam zenét hallgatni, persze nem bömböltetni.

Ezenkívül milyen fajt ajánlotok? Mindenképp egy párt szeretnék, hogy ne unatkozzanak, viszont nem szeretném, ha egyből tojást raknának, elég egyszerre kettő is.:) Gondoltam még a pintyekre, hogy talán az jobb választás lenne a hely szűkössége miatt. 60x30x30 centiméteres helyem lenne a kalitkának, talán több is. Ekkora kalitka elég lenne nekik? Nem túl szűkös?

És hogyan rendezzem be megfelelően a kalitkát? Persze alapvető etető, itató, játékok, szépia csont, valami amire feltudnak kapaszkodni, de ezenkívül kell még valami? A talajra mit rakjak?

És még egy fontos kérdés. Hogyan tudom őket kézhez szoktatni? Vannak erre valami módszerek?


Még messze vagyok attól, hogy megvegyem őket, mert előtte meg kell szabadulnom az akváriumtól, de szeretnék felkészülni.


2011. dec. 1. 23:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szemezek a kanárikkal is, mert nagyon tetszik a hangjuk.:) Mennyire lenne alkalmas kezdőknek?
2011. dec. 1. 23:50
 2/12 anonim ***** válasza:

Én neked még a hullámost ajánlanám vagy a nimfát hát elöször félni fognak töled elöször inkább a földre kéne rakni és hogy a járkáláshoz hozzászokjanak ha már nem félnek semmitől mehetnek az aztalra nem tudom hogy zavarná őket e a fény szerintem nem meg a zene sem tudjátok majd együt rázni a hajatokat xDDDD szerintem ez a kalitka kicsi lenne meg minden nap kéne velük foglakozni (te is ilyen számítogépes kocka vagy? xD)füzfaág kell azt szeretik de alaposon meg kell tisztitani és meg törölni a ülőrúd NE műanyagból legyen és ne is ilyen fa egyenes sz@r rendes nem vegyszeres gyümölcsfa ág kell úgy hogy a lábúk ne érje körbe a szelídités nagyonm sokáig is el tarthat mire meg bizik benned és ne legyen hírtelen mozdulat félig nyúlj be a kalitkába és hadd nyugodjanak le ez csináld pár napig addig meg szokják a kezed (de ez több ideig is tarthat madártól függöen)utána fürtös kölest tegyél a kezed be és gyújts oda nekik a markodba majd egy idő utána oda mennek

a fürtösköles igy nézki ha nem tudnád :) [link]

remélem segítettem valamennyivel

2011. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Rengeteget segítettél! :D Igen kicsit kocka vagyok, de legalább így a közelükben is lennék gépezés közben. :P


Köszi a segítséget!

2011. dec. 3. 21:34
 4/12 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy szerinted egy példányt, vagy egy párt vegyek először? És még fontos lenne nálam, hogy ne rikácsoljon nagyon. (engem nem zavar egyáltalán, de sok emberrel élek együtt. :D) Ennek a kritériumnak is megfelel a nimfa és a hullámos papagáj?
2011. dec. 3. 21:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Annak a kritériumnak hogy ne legyen hangos egy madár se felel meg. Hiába mondja azt valaki hogy mondjuk a hullámos csendes mert mi van ha pont egy ordibálós példányt fogsz ki??? Tehát csak akkor vegyél ha a körületted élőket se zavarja ha hangoskodnak.

De ha csak akkora helyed van a kalitkának mint amit írtál akkor nem tudsz se hullámost se nimfát venni mert 2 hullámosnak 40x50x75cm-es 2 nimfának pedig 1 méteres kalitka kell napi kiengedés mellett.

Ha sokat gépezel inkább 1 párt vegyél mert 1 papagájjal naponta 4-6 órát kell foglalkozni hogy ne legyen magányos. Ha pintyet,kanárit veszel akkor meg mindenféleképpen 1 párt vegyél mert őket nem nagyon lehet megszelídíteni.


A tartással kapcsolatos alap dolgok le vannak írva ennél a kérdésnél: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__2429904-papa..

7/14 ma 14:33

2011. dec. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megmértem pontosan a helyet 70x45x35. 5cm-ert tudnék még nyerni magasságban a mélység rovására. A kalitkamérethez viszonyít mit tudnál ajánlani? Esetleg valamilyen pinty?
2011. dec. 3. 22:46
 7/12 A kérdező kommentje:
70x45x40 * Ezek az alapértékek, az előbb elírtam.
2011. dec. 3. 22:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Inkább mély és hosszú legyen a kalitka mint magas. Ekkora kalitka elég lenne 2 hullámosnak ha naponta minimum 2 órára ki tudnád engedni őket.

A hullámosok párban tartásának az az előnye hogy nem valószínű hogy lesz fiókájuk míg a pintyek ha jól tudom párban is költenek.

Ha először veszel egy hím hullámost és a gép helyett vele foglalkozol akkor 1-2 hónap alatt vagy még előbb szelíd lesz. Utána ha veszel mellé egy a hímmel egykorú vagy kicsit idősebb tojót akkor a hím szelídségét kihasználva hamar megszelídítheted.

2011. dec. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még egy utolsó kérdés. Mennyi idő után engedjem ki a kalitkából? Miután már szelíd lesz?
2011. dec. 3. 23:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Közben magamtól rájöttem, hogy alapvető, hogy mielőtt ki engedem előtte meg kellene szelídíteni. :D Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 3. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!