Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám megteremteni a...

Hogyan tudnám megteremteni a megfelelő körülményeket nekik?

Figyelt kérdés

Tervbe vettem, hogy mindenképp szeretnék madarakat tartani, régen voltak hullámos papagájaink, de akkor még túl kicsi voltam a megfelelő gondozásukhoz, így elhanyagoltam őket. Most viszont szerintem már alkalmas lennék a feladatra, de a bökkenő, hogy a hely ahova be tudnám rakni őket itt van az íróasztalomon a laptop mellett közvetlen és hát elég sokat vagyok itt.:) Nem zavarná őket ez a közvetlen közelség és az esetleges "zaj"? Elég sokat szoktam zenét hallgatni, persze nem bömböltetni.

Ezenkívül milyen fajt ajánlotok? Mindenképp egy párt szeretnék, hogy ne unatkozzanak, viszont nem szeretném, ha egyből tojást raknának, elég egyszerre kettő is.:) Gondoltam még a pintyekre, hogy talán az jobb választás lenne a hely szűkössége miatt. 60x30x30 centiméteres helyem lenne a kalitkának, talán több is. Ekkora kalitka elég lenne nekik? Nem túl szűkös?

És hogyan rendezzem be megfelelően a kalitkát? Persze alapvető etető, itató, játékok, szépia csont, valami amire feltudnak kapaszkodni, de ezenkívül kell még valami? A talajra mit rakjak?

És még egy fontos kérdés. Hogyan tudom őket kézhez szoktatni? Vannak erre valami módszerek?


Még messze vagyok attól, hogy megvegyem őket, mert előtte meg kell szabadulnom az akváriumtól, de szeretnék felkészülni.


2011. dec. 1. 23:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

2-3 max 4 hét után ha szelíd ha nem ki kell engedned. Megfogás nélkül is be tudod majd rakni a helyére.

Megpróbálhatod az egyik ülőrúdjára állítani és azzal berakni. Vagy ha a kalitkáján van lassan megpróbálhatod beterelni,étellel becsalogatni. Vagy ha elé emeled a kalitkája ajtaját valószínűleg bemegy.

2011. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Értem, rengeteget segítettetek! Köszönöm ! :D
2011. dec. 4. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!