Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfáknál kb mennyi idősen...

Nimfáknál kb mennyi idősen kezdődik a "kamaszkor" és meddig tart?

Figyelt kérdés

Az enyém most lehet 1 éves körül. Első nimfa, eddig hullámosok voltak. 1 évesnél talán picit több. Mintha kamaszodna. Ennyi idősen gondolom, ez normális, ugye? Mindenen "megsértődik", aztán elvonul a kis sarkába a két fal találkozása és a kalitka közé, ha meg akarom simogatni, akkor meg fenyeget. Következő pillanatban rohan oda hozzám, és dugja a fejét, hogy hol vakarjam, ha picit is arrébb, akkor megint "behisztizik" és elrohan. Már nem játékos, nem érdeklik a körülötte lévő tárgyak, csak a saját játékai, meg a simi, persze csak akkor, ha őfelsége úgy óhajtja. Ami a legrosszabb, hogy a többi papagájjal is követelőző, hálistennek nem agresszív, sosem csípett még oda, csak nyitott csőrrel és fújással jelez.


Ha jól tudom, ez az állapot múlandó:D Kb meddig fog tartani? Köszi:)


2011. dec. 15. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én kb. 1 éves kézzel nevelt nimfám is így viselkedik. Csak elvonulás helyett ő a csőrével ütöget. A másik nimfám viszont aki szülők által nevelt és 1-2 hónappal idősebb soha nem viselkedik/viselkedett így. Ez az időszak szerintem minden madárnál máskor kezdődik,ér véget.

Ebben a korban szeretik feszegetni a határokat tehát ne engedd hogy ő legyen a főnök/az legyen amit ő akar.

2011. dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem átengedni az irányítást, de elég nehéz, mert, ha elrohan, akkor elrohan. Ilyenkor büntetni maximum úgy tudom, hogy otthagyom, nem foglalkozom vele. Na olyankor jön vissza hízelegni. Ha simogatom, de ő fenyegetőzik, akkor határozottan rászólok, hogy "elég", és abbahagyom. Ha látom, hogy lesimítja a bóbitáját, és lehajtja a fejét, akkor folytatom csak. A feladatokat is megtagadja, ha kérem, hogy álljon rá a botra, amire eddig szó nélkül ugrott, nem mindig hajlandó elsőre, sőt, ha berohan a duzzogósarokba, akkor egyáltalán nem. Ilyenkor nem hagyom rá, addig nyüstölöm, míg kénytelen ráállni. Ekkor megjutalmazom fürtössel. De új dolgokat például már nem tudok neki tanítani, mert nem hajlandó semmire. Lusta lett és akaratos. Az meg már amúgyis kész vicc, hogy papagáj létére úgy döntött, szintén a kamaszkora elején, hogy nem hajlandó repülni, csak gyalog közlekedik. Repülni csak akkor, ha kijön a kalitkából, 1 kör és kész. (Nem kövér, semmi olajosat, mint fekete szotyi nem kap, nem mintha a szotyit amúgy is megenné. Azt bontatlanul dobom ki a köles maghéjakkal együtt a tálból. Soha nem szerette. Egyik pillanatról a másikra döntött úgy, hogy ahova csak lehet, gyalog megy)


Ha van ötleted, mit csinálhatok rosszul, vagy mit lehetne jobban, megköszönném, nem lenne jó, ha erre nagyon rászokna, bár így is imádnivaló, de már úgy megszoktam, hogy kiszámítható és kíváncsi..

2011. dec. 15. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!