Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem eszi meg a gyümölcsöt?

Miért nem eszi meg a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb 5 hónapos hullámosom van, 1 hónapja van nálam és azóta nem tudtam rávenni hogy egyen egy kis répát, almát stb. Le is reszeltem ezeket külön tálba de úgy se nyúlt hozzá.

Pár napja meg néha rájön az őrület és képes hosszú percekig visítozni. Pedig foglalkozom vele, élvezi ha beszélgetek vele és már sikerült az ujjamra ültetni is.

Vegyek mellé barátot? :)


2010. dec. 24. 13:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Répát, almát az enyém sem ette meg. Próbálkozz salátával, petrezselyemzölddel.
2010. dec. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Beus35 ***** válasza:

Enyém se eszi a répát,almát stb.

Salátát és a répa zöldet imádja!

Az enyém fiú,vettem mellé egy lányt,és a kislány szereti a répát,hátha rávezeti,hogy finom!!

Viszont ketten is tudnak visítozni,hidd el:-)))

2010. dec. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Akkor szerzek neki első lépésben valami tükrös-csöngős ultra szuper hintát. :) Van neki tükre de tojik rá, néha szó szerint mert leveri valahogy és utána lebombázza.
2010. dec. 24. 15:40
 4/34 Beus35 ***** válasza:
Nekünk olyan hintánk van,ami fából van és egy kis csöngő van rajta!!Imádja,ha rajta ül és ha nem is ,akkor is piszkálja a csöngőt!!
2010. dec. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam rá a hullámosomat és a nimfáimat a gyümölcsökre hogy kivettem az etetőjét 1-2 órára és utána egy másik etetőbe raktam be neki apróra vágott gyümölcsöt. Ha nem is egyből de megette mert kénytelen volt. És ha megette egyből vissza tettem az etetőjét(ha nem ette meg és megbarnult akkor újat tettem be neki és addig csináltam ezt amíg meg nem ette de ha nagyon nem akarta akkor tettem bele úgy hogy ő is lássa pár szem magot így a magok után megkóstolta és meg is ette) Ma már ha kiveszem az etetőjét és beteszem neki a gyümölcsöt egyből megeszi mert tudja hogy végül úgy is meg kell ennie meg persze örül hogy visszakapja a rendes etetőjét.
2010. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó ez szinte állatkínzásnak lehet nevezni amit művelsz! Nyilván azért nem eszi a gyümölcsöt mert nem szereti, és erre nem az a megoldás hogy megfosztod a magvaktól. Inkább próbálkozz más zöldel amit szeret. Gondolom te sem szeretnéd ha eléd raknák azt a kaját mitöl kifordul a gyomrod, de muszáj megedd mert addig nem kapsz jobbat. Gondold át ezt, gondozás szempontjábol nálam megbuktál, és sajnálom szegény madárkát.
2010. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Hát én azért nem mondanám állatkínzásnak, mert szerintem ha életében nem enne gyümölcsöt az sokkal rosszabb lenne neki mintha egy napig nem kap kaját és utána kénytelen gyümölcsöt enni. Azért túlzás hogy állatkínzás, ha végeredményt nézzük van egy papagája ami szó nélkül megeszi a számára nagyon fontos és egészséges gyümölcsöt.

Mégegyszer köszönöm!

2010. dec. 25. 13:56
 8/34 anonim ***** válasza:
Nem azért nem ették meg mert nem szeretik hanem mert túl vizes szerintük az 1-2 cm-es kockákra vágott gyümölcs és nem vették be a csőrükbe csak rázták a fejüket. De ha a kezemből etettem őket akkor kicsíptek a kockából egy pár mm-es darabot amit megettek de a többi leesett a ketrec aljába amit ki kellet dobnom de ha megfogják az etetőbe lévő darabot és esik le belőle az az etetőbe esik vissza így többet esznek belőle meg és persze macerás lenne mind a 4 madaramat kézből etetgetni mindennap. Mint írtam ma már elég ha kiveszem az etetőt és beteszem a gyümölcsöt és egyből meg is eszik mert rájöttek hogy nem lesz semmi bajuk attól hogyha vizes lesz evés közben a csőrük. Ezek után pedig visszateszem az etetőjüket.
2010. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:

Vannak benük (a gyümöcsökben) amit rosszat tesz nekik.

Erre figyelj!!!

2010. dec. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Igen erről hallottam, de nem tudom pontosan mely gyümölcsöket nem szabad nekik adni. Csak olyat adtam eddig amit itt olvastam...
2010. dec. 25. 19:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!