Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hideg időjárás esetén (mínusz...

Hideg időjárás esetén (mínusz fokokban) a szabadon élő kistestű madarak (veréb, cinke, stb) teste hogy nem hűl ki, illetve hogy-hogy nem fagynak meg?

Figyelt kérdés
Az egyéb vadon élő emlős állatok hogy vészelik át a hideget? (Nem a jegesmedvére gondolok.)
2012. febr. 25. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A tollukon van valami, ami miatt nem fagynak meg :D
2012. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


De, megfagynak! Én már láttam fagyott verebet, cinkét, harkályt. Nem fajtafüggő, hanem egyedfüggő. Amelyiknek sikerül táplálékot szereznie, az túléli az éjszakát, amelyik éhen marad, az megfagy. Ennyi az egész.

2012. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.

Nem hiszem, hogy az előző reagálás a valódi válasz a kérdésemre.

Szerintem mínusz 20 Celsius fokban nem attól fog életben maradni egy állat, hogy evett-e aznap. Egy ember - tudtommal - ha tartósan van plusz (!) 13 Celsius fok körüli hőmérsékletű környezetben, akkor már kihűlhet a teste és meghalhat. Az állatok hogyan képesek jócskán mínusz fokokban is vígan élni? Várom továbbra is a válaszokat, hozzászólásokat, ötleteket! Köszi előre is!

2012. febr. 26. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!