Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha szabadon van a hullámos...

Ha szabadon van a hullámos papagájotok a lakásban akkor a tiétek mit csinál?

Figyelt kérdés
Nekem 3 hullámos papagájom van. Többnyire csak az egyik jön ki, vagy max kettő, a harmadik az egyáltalán nem jön ki. És aki kijön nem repül sehova csak a kalitka tetején játszik meg pihenget. Nagyon ritkaság az, hogy repülnének vagy máshova mennének. Miért van ez? Nálatok hogy megy ez? Olyan előfordulhat-e hogy egyszer csak odajön hozzám barátkozni, kiváncsiskodni esetleg rámszáll?
2012. febr. 27. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyéim többnyire önállóak. Egyedül a nimfám igényli a foglalkozást, ő idejön hozzám megnézni, mit csinálok, ha érdekli, vagy elhanyagolva érzi magát:) a hullámosok mennek 3-4 kört és ülnek a faágon, pedig reggeltől estig nyitva a kalitkaajtó:)
2012. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak nekik kint ágak amiken mozoghatnának és rajta játékok amikkel játszhatnának? Lehet hogy azért nem aktívak mert nincs olyan dolog ami érdekli őket,amivel szívesen elfoglalnák magukat.


A én hullámosom össze-vissza ugrál,csipog hogy jelezze ki akar jönni. Amikor kint van viszont általában csak ül a kedvenc kiülőjén és rágja, ritkán játszik vagy mászkál az ágakon.

A nimfáimat viszont nem nagyon érdekli a játszótér ők inkább az ágyamon szeretnek rohangálni,játszani műanyag és fa darabokkal.

2012. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ma is kint volt az egyik, mindig Csőrike az aki mindig kijön, ő volt kint természetesen ma is. Most annyit tett, hogy felszállt a szekrény tetejére is. :) Meg volt a szőnyegen is egy picit, de többnyire a kalitkájuk tetején ücsörgött. Aztán visszament a helyére. :)

Hogy vannak-e kint játékok? Hát rengeteg minden van amivel játszhatnának! :) Rengeteg plüssjáték meg körömlakkok tömege (bezárt állapotban), papucs, playstation 2, meg hát itt vagyok én is. :) Nem tudom mi az, amivel szívesen játszanának kint. A szobanövényeket azokat természetesen ki szoktam ilyenkor vinni.

2012. febr. 28. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:
A plüssállatokat mellőzném, ha elkezdik rágni és ízlelgetni a nyelvükkel, a kis szöszökből egy-kettő ráragad, elkezdhetnek tőle fuldokolni. Ha a körömlakkos üveg külső részén nincs körömlakk kifolyva sehol, az érdekes játék lehet nekik, bár szerintem nem fognak vele foglalkozni, mert nem tudják megfogni, megcsípni, pedig az az érdekes, amit meglehet. Vegyél hobbikagylókat, pár 10 Ft darabja, azt tudják dobálni, cipelni (a pénzt is ugyanennyire szeretnék, de azon annyi baktérium van, hogy tilos odaadni). Kis fadarabokat, tollakat, ceruzát is kikészíthetsz nekik, WC papír gurigát (csak ne hagyd, hogy megegyék. Cibálni lehet, csak enni ne nagyon engedd), kalitkán kívülre is tehetsz nagy fűzfaágat...
2012. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, hát majd próbálkozom még érdekesebbé tenni számukra a szobát! :)
2012. febr. 28. 20:01
 6/6 anonim ***** válasza:

A fém tollakat(fém nyalogatása=fémmérgezés),ceruzákat(a hegye miatt) inkább hanyagold.

Szerezz be pár 1-másfél méteres fűzfaágat és állítsd,kösd,stb fel valahova őket. Tegyél rá 1-2 játékot és máris van egy olyan játszótered amin azt rágnak meg a amit akarnak mert nem eshet bajuk.

2012. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!