Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vegyem rá anyukámat hogy...

Hogy vegyem rá anyukámat hogy kapjak egy hullámos papagájt? Már mindenhogy próbáltam?!

Figyelt kérdés
Mondtam neki hogy rendesen ellátnám,gondoskodnék róla!Mostanában sokat is olvasok róluk a neten,de neki csak ez lebeg a feje előtt: SZemetel.Ja meg van egy aranyhörcsögöm hím ,nem zavarná,mármint ha nem érintkeznek akkor nem kaphat el betegséget ugye??És amugy hím hullámost szeretnék :) Elöre is köszi a válaszokat
2012. márc. 22. 17:33
1 2
 11/13 anonim válasza:
Zsófi,te vagy az?!Amúgy szerintem mond meg neki,hogy tudsz rá vigyázni.
2012. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

igen viki én vok az XXXXXXDDDDDD!És hiába mondom nem mert szemetel meg csipog meg hogy jövöre felvételi nem lesz idöm meg ilyenek!anyi biztos lenne de mindegy!

Akkor is ráveszem :)

2012. márc. 24. 17:15
 13/13 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy kis madárra vágsz, cuki pofák. Csakhogy tényleg hangos, és tényleg szemetel. Ha már van másik állatod, nem elégedsz meg azzal? Épp elég munka egy almot takarítani naponta (kb 10 perc minden reggel), tudnád tényleg elvégezni ezt (vagy ennek a többszörösét) még egyszer?

Nálunk úgy kezdődik a reggel, hogy időben fel kel kelni, vagy Ő kelt (hétvégén is), szörnyen idegesítő a csipogása, kb mint a csecsemő sírása... Friss vizet kell adni minden nap (ez reggel néha nem olyan egyszerű), megetetni (ha egyet tartasz, akkor kézből). Játszogatni is kell vele egy kicsit, úgyse akar rögtön "hazamenni", inkább lábatlankodik :). Utána összeporszívózni az üres maghéjakat, levedlett pihéket stb.

Amikor otthon vagy, akkor mindig figyelni kell, hogy szellőztéskor, be kell előtte zárni a kalitot (és előtte visszaterelni a lakót). Minden napra jut egy porszívózás, de legalább minden másnap - egyrészt a tollak meg magok miatt, másrészt hogy Ő ne kapjon begyhurutot a sok kosztól amit felcsipeget. Mindig lesznek kis madárpiszkok itt-ott (ha a nagy részét "otthon" is végzi), ezeket sem árt pucolni. Ivarérett korában így is baromi hangos lesz, egyedül tartva is.



Ezeket nem elrettentésül írtam le, csak hogy ha vállalsz, TUDD, hogy MIT vállalsz! Ha tudod, hogy pontosan mit akarsz, akkor már jobban meg tudod győzni anyudat is.

2012. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!