Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megérné hullámos papagájt venni?

Megérné hullámos papagájt venni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy hullámos papagájt. Már a szüleimet is sikerült meggyőznöm róla, viszont egy dolgon elgondolkoztam...

14 éves vagyok, idén ballagok. Utána megyek továbbtanulni, és majd az érettségi miatt sokat kell tanulni, és félek, hogy nem lenne a papagájomra időm. A középiskola után pedig csak vidékre tudok menni fősulira, szóval így tényleg nem tudnék a papagájjal törődni. :( És emiatt nagyon elbizonytalanodtam, hogy tényleg megérné-e egy papagájt venni. :(

Nektek hány évesen volt az első papagájotok? A tanulás mellett tudtátok gondozni?

Köszönöm a válaszokat. :)



2012. márc. 24. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:

A hullámos papagájt, ha kiengeded, tudsz közben tanulni, úgy hogy ő kint van. Nem fogsz középiskolában annyira beleszakadni a tanulásba, hogy ne legyen egyébként napi fél-1 órád tisztán is foglalkozni vele. :)

Beszéld meg a szüleiddel, hogy 4 év múlva mi lenne a papagájjal, övék maradna-e, gondoznák-e, vagy el kellene vinned magaddal. Amúgy akár el is viheted.

Úgy gondold meg, hogy kb most lesz érdemes papagájt venni, egészen kicsinek, hogy jól kézhez tudd szoktatni, meg megtanítani beszélni. Tavalyi papagájt már most ne vegyél, mindenképp várd meg a fiókákat.

2012. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Igen, fiatal papagáj kéne :) olyan másfél hónapos, amit már lehet kézhez szoktatni :)
2012. márc. 24. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 papagájt vegyél, és akkor boldogak lesznek, mert társas állatkák.

Nekem eleinte 1 volt, de amióta már 3-an vannak, azóta nagyon boldogok, állandóan beszélgetnek meg játszanak együtt...stb. Így biztos, hogy nem unatkoznak.

2012. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. márc. 24. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 10 éves korom óta megvan a papagájom. :]

Beszélni nem tud, de nagyon szépen csiripel.

Szerintem lenne rá időd, ha veszel neki egy társat akkor úgy se unatkozik, ha nem vagy otthon!

Kérlek majd írd meg hogyan döntesz!

2012. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem is van hullámos papagájom és régebben is volt nekem csak egy van de nagyon szeretem mindig foglalkozom vele sokat játszik bár még nem túl régóta van nálunk én szoktam mellette tanulni és nem bánja.
2012. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is elgondolkodtam... ugyan ez a helyzet van nekem is... :( DE! :) mivel én 6 osztályos gimibe visszafelvételiztem ezért, 6 évem van, és még egyetemek is vannak a közelbe :) .Már nagyon régóta szeretnék én is hullámosokat,mindent elolvastam a gugliba, és itt is kb.Majd írj hogy hogy döntesz :) és sok kikert :D
2012. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!!! :))

Valószínű májusba kapok egy papagájt a születésnapomra! :)

2012. ápr. 6. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. :) pénteken megkaptam őket :) :) nagyon aranyosak :) sok sikert!
2012. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!