Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha három hullámos papagájhoz...

Ha három hullámos papagájhoz lesz egy negyedik is, akkor béke lesz végre?

Figyelt kérdés
3-an vannak. Ebből az egyik mindig bántja a másikat, már vér is folyt párszor, van pici sérülésnek is nyoma, egyiknek a szeménél, másiknak a lába véres... 3 lány papagájról van szó. Ha vennék még1-et közéjük, akkor béke lenne? És lányt vagy fiút érdemes a 3 lány mellé? Már nem tudom mit csináljak, mindig én vagyok a bíró köztük. :(((
2012. ápr. 2. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mekkora helyen tartod őket?
2012. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Itt egy kép az otthonukról, 3 ülőrúd van benne, 3 papagájnak tervezték:

[link]


Mérete: 59 X 33 X 62

2012. ápr. 2. 17:52
 3/14 A kérdező kommentje:
Plusz még a végén van nekik fürdőkádjuk.
2012. ápr. 2. 17:53
 4/14 anonim ***** válasza:
Én ennél nagyobb kalitkában tartok 2 hím hullámos papagájt és tök jól elvannak...
2012. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Amíg ketten voltak nem is volt gond. Csak váratlanul jött egy 3. Nem tervezett papagáj ő, így most néha balhé van...
2012. ápr. 2. 18:26
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltam, ha 4-en lennének akkor meglenne mindenkinek a párja és nem féltékenykednének...de amúgy nem tudom mit kéne tennem, ezért tettem fel a kérdést.
2012. ápr. 2. 18:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez a kalitka 2 hullámosnak épphogy(!) elég. Háromnak és négynek már túl kicsi(főleg a szélességével van baj). Az ülőrudakat cseréld le 2,5-4cm átmérőjű fűzfaágakra, akácfaágakra, nem permetezett gyümölcsfaágakra(kivéve a csonthéjasokat). A játékokat dobd ki(főleg a csengőket,tükröket,műpapagájt és azt a csillogó gömböt mert ártalmasak!!!!!). Helyettük csengő,tükör nélküli(általában le lehet őket szedni) fajátékokat tegyél be és lógass be vékonyabb fűzfaágakat is. A kalitkára figyelj mert mivel festett elkezdhetik lerágni róla a festéket amitől mérgezést kaphatnak.



Vegyél egy nagyobb ezüst vagy arany színű azaz nem festett kalitkát pl: [link]

És miután megfelelően berendezted egyszerre tedd bele mindhármat így az újdonságok miatt lehetséges hogy inkább elfoglalja magát mással,megfeledkezik róla és nem bántja többet a harmadikat.

Egy negyedik papagáj vásárlása felesleges. Ha veszel még egy tojót lehet hogy őt is bántaná valamelyik vagy pont fordítva ő bántaná valamelyiket(csak tojók között ritkán van békesség). Ha egy hímet veszel mindhárom érte versengene tehát ugyanúgy(ha nem jobban) bántanák egymást.

2012. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2pár jobb felállás mint egy, akinek biztosan nem lesz. Így mindig lesz verseny, úgy kevésbé
2012. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
szóval akkor, jobb lenne, ha lenne egy 4. is?
2012. ápr. 2. 20:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen 2 pár jobb felállás mint 3 papagáj DE!!!!!! 2hím és 2 tojó 2 pár tehát 4 tojó NEM 2 pár. És egyébként sem szabad 2 pár papagájt együtt tartani mert az egyik lesz a domináns és bántani fogja a másik párt de ez a te esetedben nem lényeges mert mint már írtam 4 tojó nem 2 párként fog viselkedni hanem 4 tojóként tehát az egyik ugyanúgy bántani fogja a másikat mint most/eddig csak pluszban ott lesz még egy tojó akivel lehet újabb problémák lesznek mert bántja valamelyik vagy ő bántja valamelyiket.
2012. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!