Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg fogják találni a hullámosa...

Meg fogják találni a hullámosaim a helyüket?

Figyelt kérdés
Jövő héten költözünk, és az új szobánk kétszer akkora, mint a mostani. 2 hullámosom van, akik nincsenek kézhez szokva, félnek az embertől. Amikor itthon vagyunk, egész nap ki vannak engedve a szobába, van a kalitkájuk tetején egy nagy szétágazó faág, azon szoktak üldögélni. Attól félek, hogy amikor majd kiengedem őket egy teljesen új helyen, vajon vissza fognak-e találni a kis faágukra? Mennyi idő kell majd nekik, hogy megszokják a teljesen új környezetet és jóval nagyobb repülési teret? Lehetséges, hogy eleinte le fognak zuhanni? Mert ha félelmükben nem mernek sehova leszállni, hajlamosak addig repülni, amíg a fáradtságtól le nem esnek :( Hogyan tudnám nekik megkönnyíteni a tanulást?

2012. ápr. 24. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de a szobában ha csak úgy simán elengeded őket, nem tojnak össze mindent? Én is gondolkoztam a kiengedésen, de nem tudnék annyi mindent letakarni a szobámban :D Hogy mennek vissza a kalitkába??
2012. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
megtanulták, visszamennek simán maguktól, ha másért nem, akkor legalább enni. amúgy nem nagyon, repülés közben csak néha ejtenek el egy-egy csomagot, amúgy többnyire üldögélés közben potyogtatnak, ott meg van alattuk újságpapír.
2012. ápr. 24. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Az új helyen az első 1-2 napot a kalitkában töltsék. Utána viszont nyugodtan kiengedheted őket. Mivel a kalitka az otthonuk tehát ott érzik biztonságban magukat az első kiengedéskor nem fognak repülni csak kimásznak a kalitka tetejére és nézelődnek. Ha már megnézték,megszokták hogy mi hol van akkor fognak csak úgy viselkedni mint a mostani helyükön/szobában. Tehát nem fognak leesni,"eltévedni" a szobában mert csak akkor fognak repülni amikor már megismerték a szobát és visszatalálnak a kalitkájukra.
2012. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi az ötletet, akkor adok nekik időt a nézelődésre :)
2012. ápr. 24. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt a helyzet, de semmi gáz nem volt. Egy kis szobából kerültek egy hatalmasba. Hagytam őket egy délutánt, én is pár napot terveztem, de annyira jó kedvük volt, és úgy ki akartak jönni, hogy másnap reggel már kiengedtem őket. A legbátrabb egyből repült egy kis kört, a többiek csak másnap, ők csak nézelődtek. Semmi probléma nem volt, nem szálltak le, és nem is szállnak még le a kalitkán és a kinti játékaikon (amiket előtte is ismertek) kívül semmire (kb 2 hónapja már az új helyükön laknak). Van kint hatalmas fűzfaág, egy virágtartó, és egy papagájjátszótér, ezekkel "laktak" előtte is. Szekrényre, asztalra még nem jönnek, csak vállról nézelődnek, pedig először paráztam, hogy tegyem papagájbiztossá azt a hatalmas szobát, mert gondoltam az ijedtségtől és a hatalmas tértől majd elfáradnak-leesnek. De megint bebizonyították, hogy okosabbak és ügyesebbek, mint vártam:)
2012. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Remélem, nálunk is ilyen jól fog menni :)
2012. ápr. 25. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is költöztem már amióta papagájaim vannak, és nincs semmi bajuk, de előtte féltem hogy nagyon megviseli őket. Itt lett szelíd az egyik tojóm, akivel még az udvarra is kimegyek néha. Szerintem szelídítsd meg őket, sokkal jobb lesz nekik is és neked is! ;)
2012. máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!