Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges lenne?

Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Van egy hullámos papagájom. Július 11-én lesz . éve, hogy nálunk van. Lehetséges megszelídíteni? Ha igen, hogyan? Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 29. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az évet lehagytad :) De biztos lehetséges, csak minél később kezded el, annál nehezebb. Mondjuk minél fiatalabb egy madár fogékonyabb az új dolgokra.
2012. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
xD Bocsánat 5. éve* :'D
2012. ápr. 30. 12:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én papagájom kb. 1 éves, és nemrég szelidítettem meg.

Lehet, hogy hihetetlen, de anélkül, hogy tudtam volna róla!!XD Csak simán játszottam vele, nyugodt volt, megszokta a kezemet. De az olvastam, mindegy, hogy a madár hány éves v hogy milyen múltja volt, MEG LEHET SZELÍDÍTENI!!

Nekem még csak az egyik madaram (tojó) szelíd, a többi kemény dió lesz! =D

Neked is sok sikert!!! :D

2012. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, van esély rá, persze nem lesz olyan könnyű dolgod, mintha most lenne 1 éves... Szelídítés menete nagyon sok helyen le van írva. Írd be keresőbe, hogy szelídítés, hullámos szelídítés stb. Nagyon sok helyen le van már írva és minden héten újra megkérdezik.

Lényege, hogy jutalamfalatokat adsz neki, ha valamit jól csinál. Ez legyen a számára a legfinomabb kaja, amit ezentúl csak ilyen kor kapjon. Nimfáknál legtöbbször fürtöskölest alkalmaznak. Ha nagyon távolságtartó, akkor első lépésként, mondjuk egy 30 centis pálca végére rakj valami finomságot. Majd ezt mindenneap rövidítsd pár centivel. Előbb utóbb a kezedből fog enni. Ha ez megvan (légy türelmes, nem megy ez olyan hamar!) Már lehet feladatokra is tanítani. Amit ha megcsinál jutalomfalattal jutalmazhatsz. Klikker tréning is nagyon hasznos. Papagájidomitas.hu-n van ingyenes e-book, talán olvasd el azt is, illetve van egy kétrészes könyv, amivel biztos a sikered. Bár kb 10ropi, úgyhogy nem olcsó mulatság.


Ha megszelidült kerehetsz papagájtrükköket youtube-n. PL parrot trick, how to train parrot, stb kifejezésekkel.

2012. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2012. máj. 1. 16:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!