Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehetett a baja a hullámos...

Mi lehetett a baja a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés

Tegnap sajnos elpusztult az egyik hullámos papagájom, és szeretném kideríteni, hogy mi lehetett a baja. Előző nap annyit vettem észre, hogy nem eszik, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert mindig úgy volt, hogy előbb a tojó evett, aki egyébként az anyukája volt, utána evett a kicsi. Aztán este azt vettem észre, hogy lent az etető mellett a földön gubbaszt, ott alszik. Hozzányúltam, és felment az ülőrúdra. Reggel megint arra ébredtem, hogy a földön fekszik. Akkor már sejtettem, hogy nagy a baj. Annyi ereje nem volt, hogy fent legyen, folyamatosan becsukta a szemét és aludt. Próbáltam reszelt tojást a szájába tenni, de nem nyelte le, egyszerűen nem bírt nyelni, vagy már annyi ereje sem volt, hogy egyen. Elrohantam a közeli állatorvoshoz, meg telefonálgattam össze-vissza, de mire hazaértem, már nem élt. Nagyon megsirattam, mert ő volt 12 tojásból (2 költés alatt) az egyetlen, aki kikelt, és meg is maradt. Nagyon a szívemhez nőtt. Most lett volna 2 éves. A tojó most nagyon ideges, egész nap röpköd össze-vissza. Szerintetek rögtön vegyek mellé társat, vagy várjak még vele egy kicsit? Annyit érdemes tudni a kicsiről, hogy szétcsúszott lábbal született, tehát az is lehet, hogy valami genetikai baja volt, és eddig bírta.

Csak értelmes válaszokat várok!


2012. máj. 3. 09:21
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

A párja tavaly nyáron pusztult el, de ő már volt vagy 12-13 éves, már látszott rajta, hogy nagyon öreg volt. Őt is nagyon sajnáltam, a 12 év alatt nagyon hozzám nőtt, de azzal vigasztaltam magam, hogy hosszú, szép életet élt. De ő még olyan kicsi volt. :( És a tojó most elveszítette a fiókáját is.

Holnap addig megyek, míg nem találok neki társat. Már felvettem a kapcsolatot néhány tenyésztővel. Nagyon sajnálom szegényt. Ha meghallja a kinti madarakat, elkezd oda-vissza repkedni a szobában, és hívja őket. Egész nap a kalitka tetején ül, haza se mer menni, csak este.

Sajnálom a te kismadaradat is! :(

2012. máj. 3. 20:05
 12/33 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Én is nagyon sajnálom Csőrikét és a te kis madárkádat is. Hátha találkoznak a másvilágon! Én abban reménykedem, hogy tovább élnek boldogan valahol!


Akkor ezek szerint a te madárkádnak is bénulás következett be a lábacskáival. Olyan, mintha az ujjacskái ökölbe szorultak volna, eldeformálódtak, lebénultak! Egyre jobban és jobban. Én ezt vettem észre! És nem bírt felmászni, repülni se, próbált volna, de egyre gyengébb és gyengébb volt és egyre inkább nem tudott mozogni, nagyon hirtelen és gyorsan következett ez be. :(


Nekem most így ketten maradtak, 2 tojóm van és szerelmesek egymásba. Az egyik 3 éves, a másik pedig szerintem 1 év körüli lehet.


Nem tudom amúgy, hogy egy tojó mellé tojót vegyél-e vagy pedig fiú papagájt.

Milyen neműt veszel, milyet érdemes venni egy tojó mellé?

Ha hím kerül tojó mellé akkor tuti hogy szaporodni fognak?

Milyen lesz az új papagájod?

A mostani milyen színű? És milyen színűt szeretnél mellé?


Bocsi a sok kérdésért, csak érdekel.

2012. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Fiút szeretnék mellé, hogy párt alkossanak. Szerintem hímet érdemes mellé venni. Szaporodni csak akkor fognak, ha odú is van, de azt nem fogok feltenni az eddigi 2 sikertelen költés miatt. Legalábbis egy darabig biztosan nem. A mostani teljesen sárga, egyetlen zöld folt sincsen rajta, csak a csőre mellett 2 apró fehér pötty.

Fehér-kéket szeretnék, aminek fekete mintás a háta, de végül is nekem mindegy, csak ne emlékeztessen a régiekre.

Volt eddig egy Pityukám, ő volt az első, ő begyhurutos volt évekig... hol jobban volt, hol rosszabbul, de végül is abban pusztult el, de akkor már volt olyan 5 éves. Kék színű volt, fekete mintás szárnyakkal, sárga fejjel.

Neki volt egy párja, Lilikének hívták, ő sárga volt olajzöld beggyel. Ő úgy került hozzám, hogy 1-2 hétig volt a hím egyedül, de sajnáltam, hogy egyedül van, és kapott egy tojót.

Amikor Pityuka elpusztult, megvettem Gyurikát, ő tavaly pusztult el 12-13 évesen.

De ahogy megvettem a Gyurikát, Lilike elrepült. Kiderült, hogy a szúnyoghálót szétszedték, és kibújt egy kis lyukon.

A Gyurika egyébként ugyanolyan volt, mint a Pityuka, csak zöldben. Amikor Lilike kirepült, ő évekig egyedül volt.

2007-ben, vagy 2008-ban vettem egy fehér-égszínkéket, mert azt hittem, hogy tojó, de kiderült, hogy nem. :) Ő nem sokkal később "felakasztotta magát" a mézeskarika drótjába, pont, mikor nem voltam itthon. Segíteni se tudtam rajta. :( Sanyikának hívták.

De mivel kiderült, hogy ő hím, rögtön vettem egy tojót, még mielőtt ő elpusztult volna, tehát egy darabig 3-an voltak. Ez a tojó az, aki most is megvan, ő Lyzike.

Gyurikának és neki született a "kis Gyuri" nevű fiókájuk, aki tegnapelőtt elpusztult 2 évesen.

Gyurika pedig tavaly nyáron.

Így maradt most egyedül Lyzike.

A kis Gyuri egyébként pont olyan színű volt, mint a szülei keverve. A háta sárga volt, mint az anyukájának, a begye pedig zöld, mint az apukájának.

Bocsi, hogy untattalak, de nagyon jó volt egy kicsit emlékezni rájuk. :) :) :)

2012. máj. 3. 21:44
 14/33 anonim ***** válasza:
Szia! Megint első vagyok. Mivel sok tapasztalatod van a hullámosokkal, ezért lenne egy kérdésem. Ugye 3 hímem van, abból 2-nek tudom nagyjából a korát. De van egy, ami biztos, hogy idősebb, mint a másik kettő, de nem tudom a korát. Állatkereskedésben vettem. Hogyan tudom nagyjából megállapítani a korát? Azt az egy dolgot vettem észre, hogy míg a 2 fiatalnak rózsaszín a lába, addig az idősebbnek szürkés.
2012. máj. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Szia! Szerintem a pontos korát lehetetlen megállapítani, de amit te is észrevettél, az idősebb madárra utal. Az én Gyurikámnak, aki 12 éves volt tavaly, mikor elpusztult, már 5 évvel ezelőtt szürke volt a lába, tehát olyan 6-7 éves korában már szürke. Vagy ilyen idős lehet, vagy még ennél is öregebb. Amikor megvetted, a csőre fölötti viaszhártya milyen színű volt? Illetve a lába akkor még rózsaszínű volt? Mert ha a viaszhártyája nem olyan színű volt, mint most (a hímeké ugye ált. kék), akkor biztos fiatalon vetted. Esetleg ha van róla képed, meg tudod nézni, milyen volt akkor. A fiatal madárnak világoslila a viaszhártyája. Legalábbis én az enyémeken ezt tapasztaltam.
2012. máj. 4. 15:29
 16/33 anonim ***** válasza:
Amikor megvettem már akkor is sötétkék volt a csőre, és szürkék a lábai. 3 éve vettem meg. Remélem azért jó pár évet lehúz még.
2012. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
És köszi, hogy válaszoltál! :)
2012. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Nincs mit! :)
2012. máj. 4. 16:25
 19/33 anonim ***** válasza:

20:23-as vagyok:


Köszi hogy leírtad!

És ez is hasznos volt amit most írtál, mert pl. én meg azt nem tudom, hogy Csiripke milyen idős lehet. Csipi az 3 éves, azt tudom. Mert őt én vettem. De Csiripkét meg ugyebár találtuk, hozták...szerintem ő olyan 1 éves lehet, mert neki nagyon halvány lilás az orránál és kicsit halvány barna is látszik rajta, valamint a lábacskái azok nagyon szép rózsaszínűek. Csipinek pedig sötétbarna az orrocskájánál és rózsaszínű a lába, de neki már kicsit szürkésebb rózsaszínűbb mint amilyen a Csiripkének van. Szóval az biztos, hogy Csiripke 3 évnél fiatalabb, én 1 évre tippelek: hogy 1 éves lehet.

És még azt is észrevettem hogy a csőre Csiripkének nagyon szép sárga, míg a Csipié jóval sötétebb. Ennek is van jelentősége?

2012. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége, annyira nem értek ám hozzá, csak a saját tapasztalataimat tudom leírni. :) Ha mindkettő csőre feletti rész barna, akkor mindkettő lány?!
2012. máj. 4. 17:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!