Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehetett a baja a hullámos...

Mi lehetett a baja a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés

Tegnap sajnos elpusztult az egyik hullámos papagájom, és szeretném kideríteni, hogy mi lehetett a baja. Előző nap annyit vettem észre, hogy nem eszik, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert mindig úgy volt, hogy előbb a tojó evett, aki egyébként az anyukája volt, utána evett a kicsi. Aztán este azt vettem észre, hogy lent az etető mellett a földön gubbaszt, ott alszik. Hozzányúltam, és felment az ülőrúdra. Reggel megint arra ébredtem, hogy a földön fekszik. Akkor már sejtettem, hogy nagy a baj. Annyi ereje nem volt, hogy fent legyen, folyamatosan becsukta a szemét és aludt. Próbáltam reszelt tojást a szájába tenni, de nem nyelte le, egyszerűen nem bírt nyelni, vagy már annyi ereje sem volt, hogy egyen. Elrohantam a közeli állatorvoshoz, meg telefonálgattam össze-vissza, de mire hazaértem, már nem élt. Nagyon megsirattam, mert ő volt 12 tojásból (2 költés alatt) az egyetlen, aki kikelt, és meg is maradt. Nagyon a szívemhez nőtt. Most lett volna 2 éves. A tojó most nagyon ideges, egész nap röpköd össze-vissza. Szerintetek rögtön vegyek mellé társat, vagy várjak még vele egy kicsit? Annyit érdemes tudni a kicsiről, hogy szétcsúszott lábbal született, tehát az is lehet, hogy valami genetikai baja volt, és eddig bírta.

Csak értelmes válaszokat várok!


2012. máj. 3. 09:21
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Homokot KÖTELEZŐ a ketrecben tartani!!!! Ezt felcsipegetik, és a kis kavicsokkal zúzzák szét a magokat a begyükben! Állatkereskedésben lehet kapni, siess vegyél homokot. De lehet már késő.
2012. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
kis kövek vannak a magok között, az adagolójában, más baja van
2012. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Akkor vidd el állatorvoshoz!
2012. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!