Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehetett a baja a hullámos...

Mi lehetett a baja a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés

Tegnap sajnos elpusztult az egyik hullámos papagájom, és szeretném kideríteni, hogy mi lehetett a baja. Előző nap annyit vettem észre, hogy nem eszik, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert mindig úgy volt, hogy előbb a tojó evett, aki egyébként az anyukája volt, utána evett a kicsi. Aztán este azt vettem észre, hogy lent az etető mellett a földön gubbaszt, ott alszik. Hozzányúltam, és felment az ülőrúdra. Reggel megint arra ébredtem, hogy a földön fekszik. Akkor már sejtettem, hogy nagy a baj. Annyi ereje nem volt, hogy fent legyen, folyamatosan becsukta a szemét és aludt. Próbáltam reszelt tojást a szájába tenni, de nem nyelte le, egyszerűen nem bírt nyelni, vagy már annyi ereje sem volt, hogy egyen. Elrohantam a közeli állatorvoshoz, meg telefonálgattam össze-vissza, de mire hazaértem, már nem élt. Nagyon megsirattam, mert ő volt 12 tojásból (2 költés alatt) az egyetlen, aki kikelt, és meg is maradt. Nagyon a szívemhez nőtt. Most lett volna 2 éves. A tojó most nagyon ideges, egész nap röpköd össze-vissza. Szerintetek rögtön vegyek mellé társat, vagy várjak még vele egy kicsit? Annyit érdemes tudni a kicsiről, hogy szétcsúszott lábbal született, tehát az is lehet, hogy valami genetikai baja volt, és eddig bírta.

Csak értelmes válaszokat várok!


2012. máj. 3. 09:21
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Ja, igen! Bocsi, látom, korábban már írtad, hogy két tojód van! Jól elvannak?
2012. máj. 4. 17:37
 22/33 anonim ***** válasza:

Csipié sötétbarna, ő egyértelműen lány.

Csiripkének meg ilyen halvány lilás világos barnás...

De szerintem ő is lány, mert ha nem lány lenne akkor sötétkék lenne neki, nem?

2012. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem mindkettő lány, csak nem egyforma színű az orruk.

És jól elvannak, szerelmesek egymásba. Csiripke játsza a fiú szerepet, rá is szokott mászni Csipi hátára. Meg állandóan etetik egymást és puszilkodnak. Csiripke mindig udvarol Csipinek.

2012. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Nekem gyanús, hogy Csiripke fiú... :)
2012. máj. 4. 18:42
 25/33 anonim ***** válasza:

Eleinte a fiúknak is hasonló a csőre, mint a nőstényé.

Itt egy fiatal fiú:

[link]

2012. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Ajjaj...

Csiripkének pont ilyen színű az orra, csőre és lába is, teljesen minden ugyanolyan mint a képen linkelt papagájé!!


Akkor az is lehet, hogy Csiripke egy fiatal fiú papagáj??

2012. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Szerintem igen! És azért etetik egymást, mert ugye bennük van az etetési/párzási ösztön ilyenkor. Az enyémek is mindig ezt csinálták, és ahogy feltettem az odút, 1-2 héten belül már jött is az első tojáska! :)

De miért baj, hogy Csiripke fiú?

2012. máj. 4. 21:06
 28/33 anonim válasza:
Nekem is van egy hullámos papagájom, Panna. Segítsetek kérlek, mert nagyon rosszul néz ki és szerintem elfog pusztulni. Nagyon kókadtnak néz ki, a farúdon már nem bír megállni, még enni úgy ahogy eszik pár szem magocskát, de ennyi. Látszik rajta, hogy nehezen lélegzik, és már nem nagyon ura a tipegőjének, dől jobbra, balra.Eleinte csak tüsszögött, de már nem. Volt egy párja, Gyurika, aki még a tél előtt távozott el köreinkből hasonló állapot után és nagyon szerettem. Nem bírnám ki, ha a Pannát is elveszíteném. Segítsetek kérlek mit ehetnék érte.:((
2012. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Gyorsan vidd el állatorvoshoz! Van neki mindig friss homok a ketrecben? Kap elegendő lágy eleséget(zöldség, gyümölcs, stb)? Adtál neki tojást? Ha igen, akkor lehet túl keményre főzted. Így látatlanba nem tudjuk megmondani! Ahhoz tudni kellene a körülményeket, hogy hogyan tartod, mennyi idős, stb. Azonnal vidd el állatorvoshoz!!!!!!!!!!!!
2012. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
a korát nem tudom, egy állatkereskedésben vettem őt.Nem homok van alatta hanem papír és annak a tetején van a ketrec. Ezzel eddig nem volt semmi problémájuk.A gyümölcsöket nem eszik meg. Vettem neki atkaölőt, gyümölcsös rudacskát de ezt nem kóstolta meg. Vize is van friss, de nem iszik.Tojással sosem próbálkoztam.
2012. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!