Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek a kis verebekkel?

Mit tegyek a kis verebekkel?

Figyelt kérdés
Találtam a padláson két kis veréb fiókát. Az egyik kisebb, de sokkal barátságosabb, a másik nagyon félénk. Tanácsokat kérnék, hogy mivel etessem őket. Most puliszkát adtam nekik vízbe keverve, azt megették a kezemből és azóta is hallgatnak szerencsére. Amúgy kíméljenek az olyan válasz adók akik csak ennyit tudnak: "hú de szar vagy, minden fost összeszedsz amit találsz...". Mellesleg nem, nem fészekben voltak és 1 napig vártam, hogy történjen valami, addig hozzájuk sem értem, de az anyjuk nem jött.

2012. máj. 5. 21:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Vidd el állatdokihoz! :( Ne múljon már ki az is!
2012. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nos a kis veréb, kinek a "Bajnok" nevet adtam egész jól megvan. Vettem neki szotyit, de nem szereti(kiköpi). Érdekes módon repülni hamarabb tanul, mint magától enni, mert kétszer már úgy jöttem haza, hogy az ágyon csiripelt, viszont a kaját nem akarja megenni, csak a kezemből, vagy kanálból. Amúgy este, 8 körül elcsitul és aztán alszik egész reggelig, míg fel nem ébresztem.

Itt van pár kép is, hogy lássátok hogy haladok vele:

[link]


•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••


[link]


•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••


[link]


•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••


[link]


•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••


[link]


•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••


[link]

2012. máj. 9. 20:13
 13/17 anonim ***** válasza:

De édes! Vigyázz rá nagyon! Segítettek a videók valamit amúgy?

Repülni nem tudom hogy tanítsd meg, egyrészről ösztönös lesz neki biztos, másfelől talán kajával is csalogathatod.

Ugye szabadon engeded ha már felnő?

2012. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Természetesen szabadon fogom engedni, ha megtanul repülni és enni. Próbáltam nem nagyon megszelídíteni, de ez nem ment. Mondhatom, hogy szerencsére, mert ma mikor takarítottam a dobozár őt betettem egy másik dobozba, ami pár cm-vel alacsonyabb, mint az övé és kiugrott-repült belőle, mikor megláttam, hogy a szoba közepén van, gondoltam semmi baj, mert visszateszem és kész, erre fel elkezdett huncutkodni, mert egyből beszaladt a szekrénysor hátához. Én meg szépen kicsalogattam. Csak ilyen "cuppogó" hangot kell kiadjak és egyből elkezdet felém ugrálni :D
2012. máj. 9. 21:02
 15/17 A kérdező kommentje:
Még valami. Szerintem már két hét sem kell, hogy tudjon repülni.
2012. máj. 9. 21:02
 16/17 anonim ***** válasza:
De aranyos lehet :))) Azt olvastam régen egy madaras könyvben, hogy minden madárnak van "kertje", a tiédnek a ti kertetek lesz az, majd láthatod csipegetni a madáretetőtökből (már ha van :D) Amúgy kíváncsi leszek hogy ha majd meglát téged a szabadon engedés után, hogy oda fog-e repülni hozzád :) Mert végül is te vagy a "mamája" :) (Bocsi ha fiú vagy :D )
2012. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát megismer engem, meg meg tud különböztetni másoktól. Pl anyámtól fél, de ha engem meglát akkor egyből elkezd csiripelni. És igen fiú vagyok, de semmi gond. :D
2012. máj. 9. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!