Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valakinek volt már problémája...

Valakinek volt már problémája a kertszomszédja tyúkjaival?

Figyelt kérdés
Egy rendszeresen átrepül a kerítésen, és lecsipegeti a kiskertemet. A hagyma zöldje a kedvence, de félek, hogy hamarosan megtalálja a salátát is. Már kétszer szóltunk, kértük, hogy kicsit nyessék meg a tollait, de a diplomácia sajnos nem vezetett eredményre... :( Valami ötlet?

2012. máj. 15. 11:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Magasítsátok meg a kerítést.
2012. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Fogd meg, nyírd meg a szárnyát, és tedd vissza a kerítésen, többször nem fog átrepülni hozzátok.
2012. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1 -> Ennél olcsóbb megoldásra gondoltam :) amúgy meg vagy három méterre felrepül, kistestű gyöngytyúk...

#2 -> Ezzel már próbálkoztam, lehetetlen. Olyan kis agilis, hogy tíz méterre sem tudom megközelíteni, elrepül és kész... :)

2012. máj. 15. 11:35
 4/24 anonim ***** válasza:
mamámhoz is átjár mindig a szomszéd kakasa... aztán vagy a kutya fogta meg, vagy a mama és lábasban kötött ki... harmadik negyedik esett után már nem volt gond...
2012. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
#3 Ilyenkor sajnálom, hogy nincs kutyánk. Vagy egy mamám. Biztos okosabb lenne, mint én. :)
2012. máj. 15. 11:50
 6/24 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos gyöngyit nem könnyű, de nagy nehezen meg lehet fogni.

Mit mondtak a szomszédok? Hogy állnak hozzá? Én mindenképp megpróbálnám rávenni őket, hogy a szárnyát vágjátok le. (miért enm teszik meg?) este, ha beülnek, meg lehet fogni.

Mi is tartunk díszbaromfikat és sajnos bárhogy vágjuk a szárnyukat, kerítgetjük őket, valahogy mindig megtalálják a módját, hogy kiszökjenek. Legalább 1-2 olyan mindig van, amit enm tudunk normálisan bezárni. Szerencsére ez nálunk nem okoz ilyen jellegű problémát, inkább csak féltjük őket.

2012. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Egyébként legszívesebben befognám... Ilyen tojásárak mellett... :D
2012. máj. 15. 11:55
 8/24 anonim ***** válasza:
Gyakorold a söprűnyéllel való célbadobást. Csak egyszer kell, hogy lesántuljon. Nagyon finom a levese.
2012. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#5 -> Én sem értem, hogy kérésünk ellenére miért nem csinálnak valamit. Sajnos nem ismerjük őket jól, mert csak kertszomszédok vagyunk, a velünk párhuzamos utcában laknak. Azt állítják, hogy ők bizony valahányszor hátramennek a tyúkudvarba, mindig ott van mind a három gyöngytyúkjuk... Röviden: nem érdekli őket a problémám.
2012. máj. 15. 12:07
 10/24 A kérdező kommentje:
#8 Ez jó! :D Így még nem próbáltam!
2012. máj. 15. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!