Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Páváim lesznek. Hogy tarthatom...

Páváim lesznek. Hogy tarthatom őket szabadon az udvaron?

Figyelt kérdés

Jó ideje szeretnék már. Egyéb madarakkal, papagájokkal, díszrécékkel, dísztyúkokkal is foglalkozom. Így egy madarász házából nem hiányozhat egy pár csodaszép páva sem.

Még tojásban vannak, de idejében fel akarok készülni.

Elég nagy az udvar. ketté van választva. Az egyikben a madár röpdék a másikban gyümölcs fák, alatta fű, és ebben a kertrészben egy kerti tó is helyet kapott.

Ide, a "tavas" kertbe szeretném a pávákat. Már kicsinek elhoznám őket, akkor gondoltam hogy egy mozgatható legeltető ketrecben tartanám, estére a nekik kialakított ólba tenném őket. Aztán szépen fokozatosan szoktatnám őket a szabadléthez.

Hallottam, hogy a szárnytollakat meg kell kurtítani. Mert ha megijednek elrepülhetnek. Főút mellett lakunk, afelé a kerítés kb 1.20 magas. Azt simán átrepüli, de vannak előtte fák...bár biztos kíváncsiak és oda is felrepülnek.


Hogyan tarthatom szabadon, biztonságosan őket? Van két kutyám is, 6 cica, a sok madár.


Ahonnan hozom négyen vannak szabadon (2 pár) ott is van még egy csomó baromfi, meg az a két rettenet nagy kutya :) És mégsem mennek el.


De azért félek, nem két forintos dologról van szó.


2012. máj. 20. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Kerítéssel kell körbevenni és olyan helyet kell neki venni ahol télen a hótól, nyáron az esőtől védi
2012. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kerítés körben van, csak az ég felé nem tudom őket lekeríteni, és nem akarom, hogy elmenjenek,elrepüljenek.
2012. máj. 21. 21:09
 3/3 anonim válasza:

Nekünk is "szöktek" már el a páváink. De mivel nem jó repülő madarak ezért vissza tudtuk őket szerezni.

Inkább csak ugrani tudnak jobban, azt meg valóban a szárnytoll vágással szokták orvosolni.

2012. jún. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!