Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek kit hogyan etessek?

Szerintetek kit hogyan etessek?

Figyelt kérdés

A hullámosom 3 évig az egyetlen madár volt a házban ezért a magokon kívül mindent kézből adtam neki. 3 év után lett még 3 papagájom. A nagypapagájommal semmi gond ő etetőből és kézből is megeszik vagy legalább megkóstol mindent. A 2 nimfa és a huli a problémás.

Amikor négyen lettek folytattam a magokon kívül mindent kézből módszert mert így szoktam meg és legalább hamar összebarátkoztam az újakkal is. De több mint fél év után rájöttem ezt nem folytathatom tovább mert többek között rettentően időigényes. A főtt tojást mindegyik imádja mégis több mint fél órába telik mire mindegyik megeszi a saját tempójában az adagját. Így pár hete áttértem a gyümölcsöstálra. Mint írtam a nagypapagájommal semmi gond. Az egyik nimfám és a huli a kezemből bármit elvesz,megkóstol gondolkodás nélkül. A tálból a nimfa kis győzködés után(kiveszek egy darabot a tálból és mielőtt elvenné beleejtem a tálba) általában eszik a tálból is de ha leveses gyümölcsöket adok nekik akkor gyakran bevesz a csőrébe egy darabot majd elejti megrázza a fejét és otthagyja az egészet(később visszamegy még párszor evési szándékkal de ugyanaz a vége: fejrázás és otthagyás csak azért mert nedves de a kezemből persze ha rázza is a fejét de megeszi). A huli reménytelen esetnek tűnik(csak a főtt tojást és a csak sárgarépát hajlandó megenni a tálból de általában több gyümölcsöt,zöldséget kapnak összekeverve és nem csak sárgarépát, a keverékből már nem eszi ki a répát). Odaállítom a gyümölcsöstál szélére de még véletlenül se hajlandó beleenni magától. Ha kiveszek belőle egy darabot egyből elkezdi enni ha miközben fogom a darabot belerakom a kezem az etetőbe(kb fél centire van a kezem az etetőben lévő daraboktól) eszi tovább a darabot de amint elengedem és visszaesik az etetőbe befejezi az evést. A leveses gyümölcsöknél vagy megnyal egy darabot a tálban majd megrázza a fejét és otthagyja vagy megfog egy(vagy több) darabot és egy fejmozdulattal olyan messze dobja amennyire csak tudja. De ezek ritkán vannak. Általában ahogy berakom ugyanúgy veszem is ki az etetőt mert még a szélére se hajlandó magától ráállni nemhogy enni belőle. A másik nimfám gyakran még kézből se akar megenni olyan dolgot amit nem imád hanem csak pl. szeret vagy megesz. Ő szinte mindig beleeszik a tálban lévő dolgokba(ez általában 1-2 falatot jelent),70%-ban nem zavarja ha nedves a kaja de ő inkább a magokat választja. A főtt tojáson és néha a sima,egyéb nélküli kukorica-borsó-sárgarépa keveréken kívül nem eszik semmiből se többet mint pár falat.


A tegnapi gyümölcsadagjuk így nézett ki: [link]

sárgarépa-fehérrépa-körte-kukorica-borsó-cseresznye

A huli hozzá se nyúlt. Az egyik nimfám a cseresznyén kívül mert ugye nedves a felét megette(csoda hogy evett a körtéből). A másik nimfám pedig evett pár falatot a borsóból és ennyi volt az evése.

A mai reggeli(sárgarépa-fehérrépa-körte-uborka) jobban fogyott a nimfáknál de a huli ehhez se nyúlt hozzá.



Köszi ha egyáltalán végigolvastad.

A kérdésem a következő: Szerintetek maradjak az etetőből való etetésnél és előbb-utóbb megszokják és mind rendesen fog belőle enni gondolok itt elsősorban a hullámosomra vagy amelyik pár hét múlva se hajlandó etetőből enni annál térjek vissza a kézből etetésre?


2012. jún. 2. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben csak magokat,tehát papagájkaját,illetve főtt tojás plusz répareszeléket adnék,mert ezeket mindegyik szereti,megeszi.Kukoricát,borsót,meg ilyeneket hanyagolnám,hiszen ha van friss vizük,onnan nyerik a vizet,nem gyümölcsökből,amint látod hogy meg se eszik.Nyugodtan rakd etetőbe a kaját,ha éhesek lesznek,enni fognak,nem fognak éhen halni:)
2012. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
gyümölcsöt és zöldséget minden nap kell, hogy kapjanak. mindegy, hogy eszneke belőle vagy sem. egyszer majd fognak. ez fél évbe is telhet. teljesen mindegy, hogy látszólag nem nyúlnak hozzá
2012. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Eddig is kaptak és ezután is mindennap fognak kapni gyümölcsöt,zöldséget.

Alapból megesznek vagy legalább megkóstolnak mindent csak mostanában azért nem mert nem kézből hanem etetőből kell/kéne enniük.

Remélem hamar átszoknak az etetőre.

2012. jún. 2. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!