Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mért csíp a papagájom?

Mért csíp a papagájom?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájom van és tök szelíd, állandoan rám száll de néha annyira megcsíp,mostanában egyre többször hogy már fáj.amíg kicsi volt nem fájt de ahogy idősödik egyre erősebb.hogyan lehet leszoktatni erről?

2012. jún. 5. 00:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
adj neki egy tockost
2012. jún. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Ivaréréskor szokták így feszegetni a határokat.
2012. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kb olyan 6hónapos
2012. jún. 5. 16:20
 4/15 anonim ***** válasza:

Pont abban a korban van. Ivarérik ez olyan náluk mint az embereknél a kamaszkor. Feszegeti a határokat,kíváncsi meddig mehet el és ha nem neveled,nem szabsz határokat könnyen a fejedre nő.

Idővel ha jól neveled alábbhagy az agresszivitása de sose lesz olyan szelíd mint volt.

2012. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ertem és hogyan kell jól nevelni?mert fogalmam sincs hogyan szoljak rá ha megcsíp...:) es meddig tart ez az időszak náluk?
2012. jún. 6. 10:53
 6/15 A kérdező kommentje:
Illetve mèg az a problémám hogy régebben hagyta magát megfogni.most már az Istenért sem engedni hogy megfogjam éd nagyon ideges lesz ha megprobálom.pedig sokszor muszáj lenne mert ha pl állatorvoshoz kell vinni akkor nem várhatom me amig magától beszáll a szállítóba mert az sosem történne meg :) erre van valaminötlet?hoy hogyan lhet hozzászoktatni?:)
2012. jún. 6. 11:03
 7/15 anonim ***** válasza:

Az időtartama változó.

A nevelést igazából neked kéne kitalálnod mert te ismered hogy milyen a személyisége. Tehát hiába írom le hogy mit tennék ha az én hullámosom változna meg így mert ismerem de lehet hogy a tiéd pl. a módszertől csak még vadabb lenne mert sértődékeny.


Milyen szállítód van? Én egy kb 15x30cm-es kalitkát használok. Régebben amikor még nem volt hámja ebben vittem ki az erkélyre levegőzni,napozni ezért megszokta. Ha közel teszem az ajtajához magától bemászik.

2012. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
nekem is csip a papagájom:úgy próbáltam leszoktatni erről hogy lassan felé nyúlok a kezemmel akkor gyengébben csip,utána megfogom azt is lassan és kiveszem a kalitkából nálam ez mindig működik.Kivéve akkor ha nagyon ideges mert akkor nem működik,vagy etesd a kezedből.
2012. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
naponta kell vele foglalkozni, sokat símogatni! Enyém (Nimfa), ha nem foglalkozok vele egy napig, akkor máris vadabb, megsértődik... Enyém is fél éves, és néha rosszalkodik... beszélni kell hozzá, mert ő is ért a hangsúlyból, mint a kutyák. ha rákiabálok, arrébbtotyog, nem rágja a drótot... ha megcsíp, picit rákoppintok a fejére, vagy rászólok és abbahagyja :)
2012. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
ja még annyit, hha eleget foglalkozol vele, nagyon ki tudja mutatni a szeretetét... Hihetetlen, hogy egy kismadár ilyenre képes! Enyém odatartja a kis pofiját, szereti, ha simizem, és a nyakát is imádja, ha vakargatom:) még hóunyorog is hozzá, imádnivaló! Van, hogy azért rikácsol, mert egyedül érzi magát, de ha kiengedem, máris elhallgat és élvezi a társaságunkat:)
2012. jún. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!