Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mért csíp a papagájom?

Mért csíp a papagájom?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájom van és tök szelíd, állandoan rám száll de néha annyira megcsíp,mostanában egyre többször hogy már fáj.amíg kicsi volt nem fájt de ahogy idősödik egyre erősebb.hogyan lehet leszoktatni erről?

2012. jún. 5. 00:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de nálunk pont ez a fura, hogy az én madárkám nagyon szelíd.mármint olyan értelemben hogy egesz nap kint van amikor otthon vagyok és a vállamon fejemen ül.le sem bírom vakarni.de néha amikor odanyulok ráül a kezemre és olyan vadul elkezdi csipkedni hogy csak na...:) még ilyen kerregő hangot is ad hozzá.nem ertem.régebben néha ő is hagyta hogy megvalargassam a pofiját és ugyanugy csukott szemmel élvezte de most már azt is csak ritkán hagyja.ha felé nyulok azonnal odacsíp.van hogy csak játékból de van hogy nagyon erősen.na erre tippje valakinek?:)
2012. jún. 8. 00:46
 12/15 anonim válasza:
enyém is csinál így néha... nem tudom, lehet, hogy hisztis olyankor.. :D békén kell hagyni, lehet, hogy olyankor azt jelzi, hogy "hagyj békén most"... enyém hosszas simi után csinál így néha... akkor békén hagyom és semmi gond, vígan elvan, nyitogatja a szárnyait és csicsereg... :)
2012. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Na ezaz hogy mostanában mindig ez van, nem csak néha...megsimogatni egyáltalán nem tudom megfogni meg plàne
2012. jún. 8. 10:29
 14/15 anonim ***** válasza:
Nyilván kezd felnőni. Egy tizenéves is utálja, ha az anyja simogatja, biztos a papagájnál is ez van. Függetlenedni akar, hagyd élni kicsit.
2012. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 B.Laura válasza:

Az enyém például azért csípott, mert párja éppen tojást rakott. Leszoktatni csak úgy tudod, hogy esetleg ha kell kesztyűt veszel fel, azért hogy ne érezd a csípést és válladra ülteted, ha megcsíp nem jutalmazod meg, ha nem csíp meg akkor igen.

Ez a legegyszerűbb mód!

2012. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!