Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meghalt a két nimfám mi...

Meghalt a két nimfám mi történhetett?

Figyelt kérdés
Meghalt a két nimfám :( Mind a kettő tojó volt. 10-14 tojást tojtak 1 hónap alatt. Azt mondták a "szakik" hadjam benne majd ráül de egyikre se ült rá. 1 hete nem kaptak a tálba papagáj kaját helyette különféle magokat adtam nekik volt már igy máskor is. De reggelre mind a kettő meghalt. Tegnap az egyik beteges volt ma akartam venni gyógyszert de a másiknak semmi baja nem volt.
2012. jún. 5. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Helytelen táplálás, fertőzés... Mivel egyszerre haltak meg, azért van egy tippem, hogy ezek, pont ebben a sorrendben. Ha tojnak, a szervezetük plusz kalciumot és fehérjét (egyéb vitaminokat)igényel, erre meg van a megfelelő metódus. Ha netán kiegészítetted az eleséget rendesen , amivel kell, akkor bocs, de nem írtad, még a tojást sem. Viszont, mivel egyszerre haltak meg, így nem hinném, hogy ez végzett velük, inkább egy gyors lefolyású fertőzés, vírus, baktérium (a betegesen esetleg jobban kijött, vagy tőle elkapta a másik), és az immunrendszerük legyengülhetett - esetleg a táplálástól is.
2012. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de normális h 10-14 tojást tojtak ?
2012. jún. 5. 12:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, 1 nimfa általában 7-8 tojást rak, ha jól tudom. Persze, lehet több, vagy kevesebb. Két nimfára számolva normális ennyi tojás. Viszont volt fent odú, vagy sötétebb, eldugottabb zug, amit fészeknek neveztek ki maguknak? Vagy kivetted alóluk a tojásokat, mielőtt megunták volna?
2012. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így hirtelen a teflon jutott eszembe. A teflon melegedéskor keletkezett gáza akár percek alatt elvihet egy madarat de ha csak kis mennyiségben érte őket rendszeresen akkor több hét,hónap is eltelhet a halálukig. Volt a közelükben,velük egy légtérben bármi ami teflonos? Tűzhely, hajszárító, hajsütővas, fűtőszál, kenyérsütő,stb tartalmaz(hat) teflont.


Olvasd végig ezt hátha megtalálod a bűnöst: [link]



10-14 tojás nem sok 2 nimfánál. Ha megfelelően pótoltad a kalciumot amit a tojással elvesztettek tuti nem a tojás miatt haltak meg márcsak azért sem mert elég kicsi a valószínűsége annak hogy pont egyszerre legyen tojáselakadásuk vagy hasonló bajuk.

2012. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
fel akartam tenni odut de azt mondták ne tegyek fel mert össze vesznek rajta :) kerti voilert akartam beszerezni. Semmi égő telefon nem volt :) tegnap még ugrált az egyik a másik beteges volt neki akartam gyógyszert venni :S a betegeset kézből akartam etetni de nem evett :S
2012. jún. 5. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az egyik beteg, akkor át kell helyezni másik kalitkába az egészségeset és elkülöníteni a betegtől. (Másik szobába pl.). Legalább az egyik életben maradt volna.
2012. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!