Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell élve galambot...

Hogyan kell élve galambot elfogni? (csapdával? )

Figyelt kérdés

Hali!

Nos az lenne a kérdésem , hogy egy csapdával hogyan tudok galamb(okat)ot elkapni?


már próbálkoztam hasonlókkal de vagy nem maradt élve vagy megszökött.


őszintén szólva azért ezt a humánusabb módszert választottam mert lassan eléri az álltakul okozott kár a milliós nagyságrendeket!(csatornákat dugítanak el a fejünkre sz*rnak erkélyeinket piszkítják tele!)


mindenki megnyugtatása végett az állatokat nem végezzük ki hanem egy állatkereskedésbe bevisszük(nem tom mit szólna olyan ezer-2ezer galamb láttán)

no mind1 ez már le van velük tárgyalva.


én egy tervrajzot vagy egy honlapot szeretnék látni ahol galambcsapda van (akár megrendelhető)



előre is köszönöm a segítséget!



2012. jún. 28. 13:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
23%
És az nem állatkinzás , amit a csapdázás után csinàlnak velük???? Hmmm? No erre mit mondasz? Csak nem gondolod hogy állatkereskedésben eladják? No te állatvédő erre mit mindasz?
2012. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
19%
Ami a csapdázás után tôrténik az az àllatkinzás....
2012. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
19%
Kúltúrált ember lehetsz!! Gratulálok!
2012. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
40%

Emir72

A csapdázás azért állatkinzás, mert a befogott galambok fiókái éhenhalnak ha nem térnek vissza a szülők. Az állat êletének kôzvetett kioltásáról van szó ez esetben. Nézd meg a törvényt.

Ûdv. Egy törvénytisztelő állampolgár

2012. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

nem olvastam végig az összes hozzászólást de már privátban valaki azt mondta helyezzek ki a lakóterületünkre egy/több

ilyen ultrahangos izét!


ez neked szól kis jelentgetős:

ha nem tudnád a kémkedés bűncselekmény(hogy lettél te ügyvéd?)


am az állatkereskedéstől megkérdeztem mit csinálnak vele:

hát enyhén szólva vonogatta a vállát....


na te kis ügyvéd még ez is neked szól:

az ultrahangos izét megrendeltük (a lakók 90% drágállotta! ebből következik , hogy 90% nem az én hatáskörömben továbbra is próbálja eltávolítani!ez engem amúgy nem izgat) de ha nem válik be akk egy jog szerű ipari méretű állat eltávolítást fogunk alkalmazni!


megint neked szól te kamu ügyvéd:

nehogy má azt hidd , hogy én besz*rtam a te nagyot mondásodtól...

2012. jún. 29. 18:13
 16/31 A kérdező kommentje:

most olvastam el az előttem szólókat.


szal ha egy létrán felmászok és a galambokat szép kultúrált ketrecbe teszem az nem állt kínzás?


ja és mi van akkor ha ott hagyok véletlenül 1 létrát és az arra járó macsekok szépen INGYEN elvégzik más emberek munkáját?hmmm?


az első ötletemhez tartozik:

békéscsaba környékén hova tudom elszállíttatni a milliós károkat okozó kis "ártatlan" galambokat?

2012. jún. 29. 18:18
 17/31 anonim válasza:
40%

Kedves emir 72! Tudatom veled,hogy a galambcsapdázás IGEN is állatkínzás,mert a szülők által hátrahagyott fiókák éhhalálra ítélése is állatkínzás!

Egyúttal kérünk minden madárbarátot,ha bármilyen csapdázásra lesz figyelmes értesítse a Columba Országos Madárvédő Egyesülete,ők megteszik a szükséges lépéseket. [link]

2012. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 emir72 ***** válasza:
77%

Az elborultaknak:

Ebben az időszakban a fiókák már önállóan is életképesek, tehát érvelésetek ezen része teljesen okafogyott.

Ha valakit zavar bármilyen állat a környezetében, azt mindenképpen el fogja távolítani előbb-utóbb!

Vagy humánus módon, pl. csapdázással, riasztással (itt jegyzem meg, hogy vannak olyan riasztási módszerek, amik jó hatásfokkal beváltak galambok távol tartására ld.: [link] ) vagy bármit megtesz, hogy elpusztítsa őket. Ha a galambok érdekeit az emberek érdekei elé helyezitek, és nem mellé, akkor a paripa túloldalán landoltok! :)

Ugyanis, ha minden humánus módszer ellen tiltakoztok, ami megoldásként szóba jöhet, saját agymenéseitek alapján feljelentgettek mindenkit, mert ti úgy gondoljátok, hogy mindenki csak ártani akar azoknak a szegény galamboknak, akkor is meg fogják oldani az emberek a galamb-gondjaikat.

Több toleranciát embertársaitok felé! Főleg, ha azt szeretnétek, hogy az emberek is toleránsabbak legyenek a galambokkal szemben!

Az állatok védelme nem a feljentgetésekről szól, hanem olyan megoldások kereséséről, amelyek mindkét fél számára elfogadható megoldást nyújtanak! Ha jól vettem ki, megoldási javaslattal senki nem állt elő!

Ha szerintetek a csapdázást és a riasztást, mint módszert ki kell zárni, akkor mit tegyen Márk a galambokkal?????

Esetleg sumák módon mérgezze őket? Az humánusabb?!?!?!

Lövöldözze le őket?!?!?!

Nem értem a hozzáállásotokat!

2012. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

emir72:

nagyjából a te 2 válaszod a legértelmesebb!

viszont az 1. válaszolónak a csapda ötlete sem rossz!

igaz első variáció a mérgezés utána jött a légpuska majd a csapda ötlete.

ebből a 3ból a csapdát választottuk a lakógyűlésen!


1 ügyvéddel beszéltem (kérte , hogy ne említsem a nevét)mondta , hogy csak a galambok közvetett veszélyeztetése (galambfiókák) miatt jelenthetnek föl (na meg ha a csapdában elpusztul a galamb!)


ezért azt találtuk ki , hogy a csapdában lesz fél liter víz és 10DKG élelem.

Az egy(felváltva) lakónk 6órán keresztül a csapdákat nézi(ergo 0-24óráig)

az elkapott galambok az ketrecbe (kalitkába 1x1m) tesszük majd miután mind a 200 (200at vettünk és természetesen van benne kaja meg víz) betelik légkondicionált teher autóra (szintén egy lakónk biztosítja) és elvisszük csongrád megyébe valahova.

nos az a kérdés , hogy hova.


azon gondolkoztam , hogy szabadon engednénk őket... csak ezt már jogi alapon elfelejtettem megkérdezni!

2012. júl. 1. 22:30
 20/31 emir72 ***** válasza:

Ha ennyi galambról van szó, én a helyedben keresnék valamilyen környékbeli állat menhelyet, vagy állatvédő szervezetet és velük is konzultálnék.

Már csak azért is, mert ők használhatnak olyan csapdát is (engedéllyel), amivel egyszerre több (5-10) galamb is befogható. A csapda hátránya, hogy fokozottan ügyelni kell a csapdázás helyének kiválasztásakor, ugyanis nem csak újabb és újabb galamb, hanem akár a predátora is belesétálhat a csapdába. Az általam ajánlott csapda gyártója is készít megrendelésre ilyet, de magánszemélynek nem értékesíti, csak hiteles, leinformált állatvédő szervezeteknek.

2012. júl. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!