Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy ideje nálunk van egy...

Egy ideje nálunk van egy nimfa papagáj. De sehogy sem sikerül közelebb kerülnöm hozzá, mindig ugyan ott tartunk, ahogyan az elején. Mit tehetnék? ( többi lenn )

Figyelt kérdés
A papagájt még nem rég a kertből került hozzánk, biztosan elszökhetett vagy kidobhatták, de befogattam. Viszont bárhogy beszélgetek vele csak ücsörög az ülő rúdon. Pedig különböző játékok is vannak a ketrecében. Engedi hogy benyúljak hozzá és eszik kezemből. Viszont ha megakarom simogatni vagy azt szeretném hogy ujjamra üljön mindig figyelmeztetően odacsíp. Kitartó vagyok de semmi változás azóta :s mit tehetnék vele? Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést a hosszú szövegért.

2012. jún. 30. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit nem enged,nem akar azzal ne próbálkozz!!

Etesd sokat kézből és beszélj hozzá. Aztán idővel lehet hogy ő fog lépni tehát ő fog magától evés közben rálépni az ujjadra. Időnként megpróbálhatod hogy a tenyeredbe teszed a kaját de nem teszed elé hanem egy kicsit távolabb hagyod úgy hogy rá kelljen lépnie a kezedre legalább az egyik lábával ahhoz hogy elérje a kaját.

A simogatást még jó ideig hanyagold. Majd csak akkor próbálkozz pl. vakargatni a fejét,nyakát ha biztosan rááll és rajt marad a kezeden.

2012. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat ! A tenyérben ételt már próbáltam, közelről kiveszi a kezemből. De ha messzebb rakom nézi egy darabig aztán elfordul nem érdekli ! Bárhogy tartom neki ott egy ideig. Azért még próbálkozom vele, hogy esetleg érdekelje pedig kedvencével csalogatom :)
2012. jún. 30. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor egy ideig csak etesd a tenyeredből,ujjaid közül és beszélj hozzá. Csináld ezt is miközben beszélsz hozzá(bizalomnövelő,egymás között is csinálják):lassan csukd be a szemed hagyd csukva 1 másodpercig majd lassan nyisd ki és így tovább.


Próbáld meg néha úgy tenni a kezed hogy az ülőrúdon odébb kelljen lépnie párat hogy elérje a kedvencét.

2012. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam, hogy ujjaim között van ! Elveszi rendesen, csak még mindig bizalmatlan szerintem de lehet idővel már hozzám szokik !:)

Gyakran arrébb húzódik hogy elérje viszont rám lépni már nagyon nem akar..inkább csak azt csinálja hogy rádől a hasával a kezemnek , és úgy támaszkodik .

2012. júl. 1. 15:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor az idő a megoldás. Az is csoda hogy ilyen hamar eszik a kezedből. Majd idővel eléggé megbízik benned és elég bátor lesz ahhoz hogy rád lépjen.
2012. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 rostasmark válasza:
A nimfa papagájoknak van egy olyan reflexe hogy ha a hasásoz rakod az ujjad{úgy hogy hozzáér}akkor rámegy de tárgyakkal is így van.
2012. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen "reflexe" nem csak a nimfáknak van hanem minden papagájnak. Ez igazából nem reflex hanem ha megtolod elveszti az egyensúlyát ezért inkább rááll az ujjadra vagy odébb megy mert nem akar leesni. De ezt kérdező ne nagyon csináld mert ezzel úgymond kényszeríted arra hogy ráálljon az ujjadra. A kényszerítéssel pedig nem növeled a bizalmát. Inkább várd ki amíg magától rá akar állni a kezedre. Ezt a megtolásos módszert inkább akkor érdemes használni amikor pl. már szelíd de valamit nagyon néz és nem veszi észre hogy elé raktad az ujjad ezért finoman megtolod a hasát hogy észrevegyen.
2012. júl. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!