Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A széncinegék barátságosak?

A széncinegék barátságosak?

Figyelt kérdés
járnak hozzám az ablakomba eszegetni,mert szoktam kitenni eledelt...néha a belsőpárkányomon állnak eszegetnek nézelődnek befelé...láttam egy két képet-videót,hogy kézből esznek,tényleg ilyen barátságosak?
2012. júl. 8. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem mindig. Nálunk lakott egy a postaládában (vidék) de ez vércinege volt, mert megtámagta a postást!

:D

2012. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahol senki nem zavarja öket, ott tényleg megszelodülnek, de MO-on elég valószinütlen, mert a legtöbben zavarják öket is, mint minden más madarat.
2012. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok éve fészkelnek a kertben, ahol több odú is van. Nálunk is megtámadták a postást, télen elveszik kézből a diót, de egyáltalán nem szelidek. Menj el madárgyűrűző táborba, majd megtudod, amikor véresre csípi a kezedet.
2012. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nem mindig. Nálunk lakott egy a postaládában (vidék) de ez vércinege volt, mert megtámagta a postást! "


"Sok éve fészkelnek a kertben, ahol több odú is van. Nálunk is megtámadták a postást, télen elveszik kézből a diót, de egyáltalán nem szelidek. Menj el madárgyűrűző táborba, majd megtudod, amikor véresre csípi a kezedet."



Megkérdezném: Számotokra mit jelent, hogy szelíd egy állat? Azt, hogy közel jön hozzátok, eltűri az emberi tevékenységet, a kertetekben fészkel és barátságosan kíváncsi...



...vagy azt, hogy lemondva minden természetes ösztönéről kitömött állat módjára hagyja, hogy mindent megcsináljanak vele? Mert ezekből a véleményekből számomra ez jött le. Egy cinege befészkel a postaládába. Számára onnantól kezdve az az otthon, ahol elhelyezi az utódait, akiket foggal-körömmel véd minden támadástól. Egy cinegét kiveszel a hálóból. Számára ez egyenlő azzal, hogy egy ragadozó markába került, ahonnan foggal-körömmel igyekszik kiszabadulni. Mi a fenét csodálkoztok, hogy számára életveszélyes helyzetekben egy állat megvédi magát? Naná, hogy elkezdi csipkedni a kezed, amikor kiveszed a hálóból. Mi a fenét vársz tőle? Hiszen félti az életét! Mit tenne szerintetek ilyenkor egy olyan állat, ami a ti fogalmaitok szerint "szelíd"? Leülne és pacsit adna? Ti álomvilágban éltek. A kutya is szelíd, mégis megmorogja még a gazdáját is, ha éppen ellett és a kicsinyeit védi.

2012. júl. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen,ezen én is fennakadtam,hogy menjek el egy madárgyűrűzésre...naná,hogy megcsíp a szegény kis jószág,aki teljesen csapdában érzi ilyenkor magát,és fogalma sincs mi történik vele.Kíváncsi lennék ha a hozzászólót gyűrűznék meg mit szólna hozzá...Én csak örülnék ha a kezemből tudnám etetni őket,jó érzés lenne!

[link]

Már vettem nekik különböző magvakat,cinkegombócot,eszegetik rendesen...reggel jött egy és ahogy észrevette a sok finomságot,elkezdett hangosan csiripelni,azonnal jött a többi is...szólt nekik,olyan aranyos volt!

2012. júl. 9. 02:45
 6/8 anonim ***** válasza:
De azt tudod, hogy ilyenkor nem szabad őket etetni? Csak télen szabad!
2012. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne etess ilyenkor, inkább friss vizet tegyél ki, olyan tálban, amiben fürdeni is tudnak.
2012. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
....ami kint van,azt már ott hagyom,de többet nem adok csak télen!
2012. júl. 10. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!