Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem tojik a papagájom?

Miért nem tojik a papagájom?

Figyelt kérdés
párban van egy hullámos papagájom,de nem tojik lány. miért nem. pedig változatos az étrendük.ma is reszeltsajtot kaptak főtt tojással.van valami olyan ami segit hogy tojás legyen? volt már nekem sok papim,tojtak is soxor 9et 1xre,de nem költötte ki. de ezek meg még tojni se akarnak. segitseget vagy 1-2 jó tanácsot elfogadnék. köszi előre is
2008. máj. 4. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
jó nagy helyre van szügségük és több tojatóládára is . nem elegendő egy. sok kell pont azért hogy tudjanak válogatni.nagyon fontos a táplálék is. sokzöldet kell hogy kapjanak. salátát vagy csorbókát pl.de fontos hogy ne legyen vizes egyik sem. adhatsz nekik paradicsomot is vagy riszt is. ezek mind hozzájárulnak ahhoz hogy jól érezzék magukat és így hamarosan elkezdjenek költeni.ezek a legfontosabbak szerintem.aztán fontos még a kaitka mérete is és az is hogy legyen benne olyan hely is ahol esetleg el tudnak bújni a hullámosok.és nem utolsó sorban kell nekik az is hoyg ne legyenek megzavarnva. nem szabad állandóan nézegetni őket naphosszat. lényeg hogy ne legyen mindig valaki a környezetükben akármennyire szelídek is. ha még bármilyen kérdésed van nyugodtan írj. nekem is nagyon sok madaram volt meg most is vannak páran
2008. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi hogy irtál. Hát elég nagy kalitkában vannak,de viszont kint az udvaron vannak két napja.És a fiú rá akart menni de a lány nem engedte,Pedig rég együtt vannak már. és a rizst főzzem meg? Nem fog meg dagadni bennük? és a paradicsomot hogy adjam?Ezt a kettőt még nem adtam nekik,és nem is hallottam róla,hogy meg eszik.De ki fogom próbálni:) Odut is fogok nekik be rakni,még ma.Hát ha több esély lesz rá.
2008. máj. 7. 14:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ha még csak 2 napja vannak kint akkor lehet hogy a környezetváltozás miatt nem tojnak még.kell egy kis idő:) a rizst meg kell főzni igen aztán hagyd kihűlni és utána adhatod nekik:) a paradicsomot meg csak simán félbevágod aztán majd ők csipegetnek belőle. én úgy szoktam csinálni hogy va egy külön táluk amibe csak ilyen zöldségeket kapnak. salátát paradicsomot meg rizst. és mellette van a köles meg a szotyi.:) első válaszoló vagyok:)
2008. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
ja és még annyi hogy az odú mekkora?
2008. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
értem. az odu akkora hogy pont éppen kényelmesen elfér(nek) benne.
2008. máj. 7. 17:36
 6/13 A kérdező kommentje:
de holnap veszek egy nagyobbat. hogy jobban elférjenek benne. most adtam nekik paradicsomot,és hát idegenkednek még tőle,de afiunak mintha izlene:)
2008. máj. 7. 17:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
na ennek örülök:) midnenképp írd meg hogy mi van velük:)
2008. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szia:) A paradicsomot szépen ki csipegették,ma adtam nekik rizst,de a paradicsomhoz hamarabb hozzányultak.Odut is raktam be.Remélem igy jobban érzik majd magukat.Ja és még annyit,hogy nem szoktam velük foglalkozni,csak kaja viz meg ami kell.Hogy tudnám megszeliditeni őket? Vgay magamhoz szokatni.Mutkor be tettem az ujjom,és féltem hogy megcsíp,igy gyorsan kivettem:D neked szelidek??
2008. máj. 8. 19:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem szelídek de én nem is akartam annyira megszelídíteni őket hogy modnjuk rászálljanak az ujjamra. ezt általában még akkor szokták elkezdeni amikor kicsik. de ha most azt szeretnéd hoyg tojjanak akkor ne most próbáld megszelídíteni őket mert akkor tuti hogy nem fognak tojni. egyébként fokozatosan kell őket erre rászoktatni.az alényeg hogy midnig lassan menj feléjük és ne változtass hirtelen irány különben megijednek. és fontos hogy velük egy szintben legyél tehát ne úgy hoyg le kell nézned rájuk.aztán ha már nem félnek tőled akkor lassan lehet majd nekik élelmet adni. előszür úgy h leteszed eléjük aztán otthagyod a kezed és meg se mozdulsz. sok idő az biztos:) de mondom ha most azt szeretnéd hgy tojjanak akkor ne most csináld ezt a szelidítést:)
2008. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jó:) nem fogom meg szeliditeni őket még. Örülök ha tojni kezdenek:)A rizs nem jött be nekik:( ellenben a paradicsom.....

Kigyó ubit megeszik? vagy az már hülyeség? a reszelt tojás meg a lúdhúr a kedvencük.a szotyi meg elmaradhatatlan az életükben:D

szió:)

2008. máj. 9. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!