Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Idősebb hulit meg lehet...

Idősebb hulit meg lehet szelídíteni (és még pár kérdés)?

Figyelt kérdés
Van egy öt éves hullámosom, és még nincs megszelídítve. Nincs annyira elidegenedve tőlem, mert "pusziviszonyban" vagyunk, vagyis naponta többször odaugrik a kalitkája oldalára és puszit kér a lábára, mellkasára, hasára. Viszont, ha a kezem berakom a kalitkába, akkor csak bólogat és megtámadja. Csípi, mintha az élete múlna rajta. Sokszor úgy csinál, hogy belecsíp az ujjamba, és ami a szájában van az ujjamból, nagyon erősen harapja, húzza és még csavarja is. Szóval tudja, hogy hogyan kell fájdalmat okozni. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e még Őt megszelídíteni (kisfiú a madárka)? Ha igen, akkor leírná nekem valaki lépésről lépésre, hogy hogyan tegyem? Erről az agresszióról le lehet szoktatni? Hogyan? Ha netán (remélem) sikerülne, akkor a szekrényeket szorosan a falhoz kell tolni, ugye? Hogy ne szoruljon be a mögöttük lévő kis résbe. Amúgy most tervezünk neki új kalitkát venni, mert már kinőtte a régit. Mennyi ideig hagyjam békén, és mikor kezdjem a szelídítést? A válaszokat előre is köszönöm!:)

2012. júl. 14. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:
xD omg. első mondat: "Van egy öt éves hullámosom..." utálom az ilyen válaszokat, de ez kivételesen tetszett, mert jót röhögtemxd
2012. júl. 14. 17:02
 2/6 anonim válasza:
90%
Sziasztok! Kedves, előttem szóló, nekem is ez volt a legelső gondolatom"mi a .... ez?" Aztán, ahogy olvastam a kérdező leírását, rájöttem, hogy egy madárka, megmondom őszintén, hogy én sem tudom hogy néz ki. Kedves kérdező, segíteni nem tudtam neked, de a válaszolónak talán:), egyébként sok sikert s kitartást a megszelídítéséhez!!:)
2012. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Utolsó vagyok, leesett de nagyot koppant.(Papagáj):)Bocsi
2012. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon jó, hogy még senki sem válaszolt a kérdésemre, de mindenkinek bántja a szemét a "huli" megfogalmazás. HULLÁMOS PAPAGÁJról van szó, aki annyira szánalmas, hogy még a leírás alapján sem esne le neki...
2012. júl. 14. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát... talán rengeteg de tényleg rengeteg türelemmel és több hónap alatt meg tudod annyira szelídíteni hogy eszik a kezedből,rááll az ujjadra. A technika ugyanaz mint az új és fiatal huliknál csak sokkal lassabban kell,tudsz majd haladni. Próbáld kézből etetni rácson keresztül majd kalitkán belül majd próbáld a kezedre csalogatni persze mindezt hónapok alatt. És naponta ülj mellé beszélj hozzá nyugodt hangon. Közben pedig úgy pislogj hogy lassan becsukod a szemed majd csukva tartod 1 másodpercig és lassan kinyitod(bizalomnövelő).

Ha nem tudod megszelídíteni mindenképp vegyél mellé egy fajtársat lehet hím is. Ha megfelelően szoktatod össze őket nem lesz baj.


Egyébként igaza van a 61%-os válaszolónak.

Ha öt éve nálad van mit csináltál vele eddig? Hogyan foglalkoztál, foglalkozol vele naponta 4-6 órát minimum úgy hogy még a kalitkájába se tudsz benyúlni és ki se engeded szegényt? Gyanítom sehogy.

Repülés nélkül nem megfelelően fejlődnek, legyengül a szervezetük,stb. Mivel nem röpdében tartod ki KELL,KELLETT VOLNA eddig is engedned naponta több órára repülni akkor is ha nem szelíd. Vagy magától visszamegy vagy be kell terelned vagy egy hosszú ülőrúdjára ültetve vissza tudod tenni vagy ha elé teszed a kalitkája ajtaját bemászik vagy többet vársz mint pár óra hogy éhes legyen és akkor próbálod valamelyik módszerrel berakni vagy ha már régóta kint van és tényleg sehogy se tudod betenni lekapcsolod a villanyt és a sötétben rádobsz egy rongyot majd megfogod és berakod.

Kiengedéskor: függönyöket húzd be, tükröket takard le, hegyes,éles,forró,jeges,apró dolgokat tedd el, szobanövényeket vidd ki a szobából, ne engedd bútort azaz fát,fémből készült vagy festett dolgot rágni, papíroktól is tartsd távol és a konyha madárnak tiltott terület tehát még a közelébe se vidd.


Attól hogy él még nem boldog. Ha egy kis kalitkában tartják,adnak neki magot meg vizet és időnként kitakarítják él és életben is marad éveken keresztül de közel sem boldog. Ahhoz hogy boldog és egészséges legyen megfelelő étrend, megfelelő felszerelések, megfelelő környezet, mozgás, repülés, kihívások, szeretet, társaság, foglalkozás kell,szükséges.

2012. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végre egy hasznos válasz. Én is válaszolnék: Ki volt már engedve (akkor sem volt szelíd), de nem csinált semmit. Kb. 20 percig csak állt egy helyben összehúzva magát, megmozdulni sem mert (pedig akkor még a kezemmel is jó viszonyban volt). Végül a rongyos módszerrel kellett visszarakni, mert sehogy se ment vissza. Szerintem az sem a legjobb neki, ha folyton sokkoljuk ilyenekkel, szóval úgy döntöttem, békén hagyom szegényt. Lehet, hogy sokan a "kis" kalitkát úgy veszitek, h egy cipős doboz méretű, DE NEM! TUD BENNE MOZOGNI, REPKEDNI, UGRÁLNI, DE NEM A LEGNAGYOBB. Szeretet is megvan, mert bármennyire is hihetetlen, szeretem Őt. Puszi, beszélgetés, még olyan is sűrűn van, hogy odadugom az orrom a kalitkához, odajön Ő is, odadugja az orromhoz a fejét, és úgy vagyunk ott, közben becézgetem. Bármilyen hihetetlen is, velem együtt 3-an élünk a lakásban, mindenki foglalkozik vele, mégis engem szeret a legjobban...Biztos azért, mert kínzom...És lehet, hogy ezt sem hiszitek el, de az étrendje is jó... "Adok neki MAGOKAT"...hát ennyire sem vagyok nemtörődöm, arany/fehér köles, fénymag és vitaminok VÁLTOGATVA. Gondolok itt négermagra, madárkekszre, főtt tojásra egy kis "darált" keksszel összekeverve és vitaminkoktélok. Plusz tollváltáskor tollváltást elősegítő "koktél". Szóval kedves utolsó előtti hozzászóló, rágugliztam, hogy mi a helyzet a madárkával, csak a szelídítés nem sikerült eddig soha. Én sem vagyok azért annyira hülye, hogy kínozzak egy állatot. Szóval mindent megválaszoltam, sokak örömére a kalitkás kérdést is, le lehet rólam akadni. További tippeket, ötleteket várok még, az utolsónak pedig nagyon szépen köszönöm, ment a zöld kéz.
2012. júl. 14. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!