Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az énekes papagáj szelídíthető?

Az énekes papagáj szelídíthető?

Figyelt kérdés
Az énekes papagájt meglehet úgy szelídíteni mint a hullámos papagájt? Azaz ráüljön az ujjamra, egyen a kezemből, ráüljön a vállamra meg hasonlók. Illetve azt hallottam, hogy ez a fajta papagáj könnyebben kézhez szoktatható mint a nimfa vagy a hullámos. Igaz ez?

2012. júl. 18. 20:26
 1/2 quetzalcoatl ***** válasza:
Szerintem nem szoktatható könnyebben kézhez, mert a nimfa és a hullámos pont azért (is) népszerűek, mert könnyen szelídülnek. (ugyanakkor azt sem gondolom hogy nehezebben) Az ékekes papagájra is az vonatkozik ami úgy általánosan minden papagájra. Ha fiatalon hozod el a tenyésztőtől, egyedül tartod, türelemmel és nem kapkodással foglalkozol vele, akkor nagy eséllyel szelíd lesz. De senki sem garantálja. A madár egyéniségétől néha több függ mint a fajtájától. Azt tanácsolom neked, hogy ne kisállat kereskedésből vegyél papit, hanem tenyészőt keress fel (olcsóbb is így a madár) és egy, a tenyésztő által ajánlott fiatal madarat hozz el. Én mondjuk barnafülű papagájt javaslok, azzal tuti nem fogsz befürödni, ha fiatalt hozol, tuti ragaszkodni fog :)
2012. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szi, esetleg ismersz tenyésztőt?
2012. júl. 19. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!