Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy magára hagyott...

Találtam egy magára hagyott kis verébfiókát és befogadtam. Olyan 5-6 napos lehet. Szépen eszik és iszik is. Legyeket adok neki enni. Kb mennyi időközönként kell etetni és kb hány db legyet adjak neki minden etetés alkalmával?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 15:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Sajnos elpusztult..:( Nem élte túl az éjszakát. Hajnalban adhadta fel mert még 4-kor felkeltem hozzá hogy mehetessem és megnézzem hogy van. Egyszereüen nem tudom kiheverni. Nagyon megszerettem és azt sem értem mi okozhatta halálát mert szépen evett ivott bevolt takargatva és olyan kis mozgékiny volt. Élni akart...nem tudom...hát legalább egy nappal többet élt mintha magára hagytam volna egyedül éhezni... :( Szépen eltemettem..remélem semmi nem fogja kiásni :'(((
2012. júl. 27. 13:08
 12/17 anonim válasza:
Lehet, hogy kiesett a fészekből, megütötte magát és belső vérzése volt. Sajnálom :(
2012. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
háhá
2012. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő: ennyire azért nem kell örülni egy szegény árva madárfióka halálán...
2012. júl. 27. 20:02
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, de lehetett valami belső sérülése.

Én régebben sorra próbáltam menteni fiókákat, ez mindössze két esetben sikerült (légykapó ráadásul lágyevő, hordtam magammal mindenhová egy hétig, munkahelyre is. Nyers marhaszív, csíkokra vágva, lisztkukac és keménytojás sárgája, B6 vitamin feloldva a vizében, ezt adtam neki. Két hét alatt szépen kitollasodott, elvittem a gyűrűzőkhöz, aztán a hasonló korú légykapókhoz csatlakozott (gyűrűt is kapott). Nem tudom, mi lett vele. Egy rigó fióka volt a másik, macskától vettem el, szépen felnőtt és sokáig itt élt a környéken. Inkább kivétel a sikertörténet.

2012. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
nagyon gratulálok a két megmentett fiókához! :) most a saját bőrömön tapasztaltam hogy nem könnyű végigcsinálni, úgyhogy minden elismerésem :)
2012. júl. 28. 17:26
 17/17 anonim ***** válasza:

Volt valamikor egy irodalmár házaspár (Tandori Dezsőék), akik sorra mentették a verebeket, zöldikéket. A Vár alatt laktak, etették télen a sok madarat. Híres könyveik voltak, az ő tapasztalataik sokat segítettek nekem. Pl. Kemény tojás sárgája vészhelyzetben segíthet.

Madárnak születni kell…! (Tandori Ágnessel) (madárnevelési kézikönyv) 1986.

[link]

2012. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!