Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam fiókat, mivel etessem...

Találtam fiókat, mivel etessem őket?

Figyelt kérdés

Üdv!


Néhány napja a jeges eső tönkretette a madarak fészkét, csak 2 fióka maradt életben. Beraktam őket ketrecbe, raktam alájuk almot. (Nem tudom, talán rozsdafarkúak, nem biztos) Az anyjuk a rácson keresztül eteti őket, de már 1 napja nem láttam. És a kutya elkapott egy madarat, lehet, hogy az volt az anyjuk :( Mivel etessem a fiókákat? Se a szücskét, se a gilisztát, eddig semmit sem kóstoltak meg, amit eléjük/szájukhoz raktam.



Kérles segítsetek, szívemhez nőttek, nem akarom, h elpusztuljanak!


2009. júl. 21. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Az az igazság,hogy én eddig akármivel próbálkoztam nem fogadtak el ételt. Vizet azt ittak,de semmit nem ettek meg amivel próbálkoztam. Bogarak,magvak,zöldség,gyümölcs. Épp csak pörköltöt nem tettem eléjük :(

Én ilyenkor elengedem őket,hátha tudnak boldogulni maguktól...

És még mindig jobb arra gondolni,hogy akár életben is maradhatott.

2009. júl. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én még várok ezzel egy kicsit, hátha újra meglátom a szüleiket. Már majdnem tudnak repülni, de szerintem még kicsit ahhoz, hogy szabadon engedjem őket...
2009. júl. 21. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Reszelj almát, és adagold fecskendővel, azt minden fiókának lehet adni, mert pépes, és meg tudja emészteni, állatkereskedésben ha kapsz fiókanevelő tápot (por), azt is lehet, vízzel összekeverve ugyanígy fecskendővel, ha kiderül, milyen madár, akkor nagyobb korban már etetheted a neki való durvább állagú eleséggel. Esetleg vidd be állatkertbe vagy madárszakértőhöz, madárvédőkhöz, és ők tudni fogják.
2009. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!