Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek megérné? (Papagáj)

Szerintetek megérné? (Papagáj)

Figyelt kérdés
Van 1 ismerősünk aki nimfákat tenyészt és szeretnék tőle venni 1 papagájt 14 naposan. És úgy etetném hogy injekciós tűvel etetném ameddig nem tudd rendesen magokat enni. (Injekciós tűt úgy értem hogy lágy eleséget rakok bele és nevelőt)
2012. aug. 15. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondold végig, hogy tudnád-e vállalni. Egy pici fióka felnevelése sok türelemmel és felkészültséggel jár. Nem hátrány, ha van benne tapasztalatod. Nem utolsó sorban ez egy 24 órás elfoglaltság lenne...
2012. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá időd, türelmed és energiád, na meg persze ha azt a kismadarat nem etetik a szülei, akkor vállald.
2012. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy pontosan mennyi időnként de pár óránként éjjel-nappal etetned kell. Be tudnád vállalni?


Sok mindenre figyelni kell. Pl.:mielőtt etetnéd meg kell nézned van-e a begyében kaja mert ha ráetetsz meghal.

2012. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen olvastam madártartó fórumokon, hogy több baj van a kézzel nevelt papagájokkal, mint a szülei által neveltekkel. És a szelídítéssel sincs előrébb ilyenkor senki, mivel a madár laikus szavakkal fogalmazva: "nem tanul meg madárnak lenni", így kamaszkorában nagyon sok (nem mind) kézzelnevelt papagáj válik kezelhetetlenné, agresszívvá (nem csak emberrel, papagájjal szemben is). Ez a szülők által nevelt papagájoknál is megfigyelhető, de velük a tapasztaltabbak megfigyelése szerint kevesebb a gond, illetve hamarabb túljutnak rajta.


Plusz tényleg hatalmas felelősség, nincs olyan, hogy nem érsz rá, nem bírsz felkelni, nincs "csak még egy fél óra, annyit kibír", és még elég sokáig nem mehetsz sehova miatta. Nem tudom, hogy dolgozol-e, vagy tanulsz, de a munka mellett hogyan tudnád etetni? Illetve, ha elkezdődik a suli, hogyan tudnád megoldani a folyamatos etetést az igények szerint? még vagy egy hónapig rendszeresen kellene injekcióval etetni, és utána fokozatosan csökkenteni a lágyeleséget, és növelni a magos táplálkozást. (Nem muszáj válaszolnod nekünk ide erre, elég, ha magadnak kitalálod, ne akkor gondold ezt át, mikor már ott lesz nálad egy 14 napos kismadár.)

2012. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég ha pont kirepülés előtt veszed ki és eteted te. A kézzel nevelő táp 4ezer Ft, a kézzel nevelt nimfa 6ezer. Egyszerűbb ha párban veszel "készen" kettőt. A kézzel nevelt madarak zavarairól meg tényleg olvass, mert ez alapján te még nem is hallottál erről
2012. aug. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy ha nem egy hanem minimum 2 fiókát nevelnek együtt kézzel akkor megtanulnak madárnak lenni és ivarérés után se lesznek problémásak.

Tehát ha a kérdező 2 két hetes fiókát vesz nem lesz baj. Ugyanúgy ragaszkodni fognak hozzá de mégis madárnak és nem embernek hiszik magukat.

2012. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, gondolom a két kézzelnevelt megint más tészta, bár tapasztalatom ebben személy szerint nincs, csak amit olvastam. De a kérdésben 1-et írt, attól pedig sokan óvnak mindenkit, bár ez ugyanúgy vonatkozhatna bármilyen papagáj egyedül tartására. De ezen a logikán továbbhaladva egyből két kicsivel kellene kezdenie, nem később hozni egy másikat, hogy ők ketten együtt szocializálódjanak, ne úgy, hogy az egyik csak emberekkel, a másik pedig ehhez alkalmazkodva csöppenjen bele.
2012. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!