Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szoktassam le a nimfámat...

Hogy szoktassam le a nimfámat a csípésről?

Figyelt kérdés
Nem mindig csíp! Néha hagyja magát simogatni, de ha ki akarom venni, csíp, csak ő maga jöhet ki, vagy ha nincs kedve a simogatáshoz akkor is csíp. Megfogni nem nagyon lehet. Hogy lehet erről leszoktatni, kicsit szelídebbé tenni? (2 éves)

2012. okt. 26. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy legalább engedi, hogy hozzáérj, az enyém csontig csípte a kezem, és én csak az etetőjét cseréltem ki. :D

Próbáltad már finomságokkal elcsavarni a fejét?Ha van valami kedvenc csemegéje, akkor próbáld meg kézből etetni.Nálam ez jött be.

2012. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem érthető hogy ha nem szeretne kijönni és te meg kiakarod venni akkor agresszív! Hagyd hogy maga jöjjön ki, az enyém sem szereti ha a kézfejemmel közelítek! ha a vállamon csücsül és épp tollászkodik, oda jön lehajtott buksival ,hogy simogassam DE NEM KÉZZEL hanem az orrommal vagy csak odadörgöm az arcom már akkor is táncolni szokott néha vagy vissza dörgöl! én amikor "felkeltem" reggelente vagyis enni adok neki, mindig azt a dallamot fütyülöm, amit ő szokott nekem ha boldog! Amióta ezt csinálom, nem kap a kezem után amikor az edényeit cserélem, és sokkal kedvesebb! Vagy például akkor is jön oda hogy vakarásszalm, ha elötte ettem mondjuk kenyeret vagy sótlan ropit, és adtam neki 1-2 falatot! (nem sokat) ezek után hogy megosztottam vele az ételem, sokkal közvetlenebb és jobb kedvűbb! Szerintem légy vele türelmes, és próbálj vele türelmes lenni! Beszélj vele halk lágy kedves hangon! Az enyém 4 éves és pár hónaposan került hozzám mégis kb most július környékén értünk ehhez a "simogatáshoz". Elötte is sok időút töltött a vállamon de most nyáron hogy több időt töltöttem vele, sokkal közvetlenebb lett! Remélem sikerrel jársz! :)
2012. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
"Szerintem légy vele türelmes, és próbálj vele türelmes lenni!"- most látom milyen értelmes mondatot írtam xD :D Bocsi :S :D de a lényeg benne van :)
2012. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
először is mikor vetted a madarat??amikor megvettétek akkor egyből kivetted és piszkálni kezdted??próbáld meg azt hogy amikor megcsíp éles hangon azt mondani hogy pssss.Vagy ha ez sem meg menj ki a szobádból amikor megcsípett hagyd ott őt 5-10 percre csak azután meny vissza:vagy ha ezek sem váltak be akkor amikor megcsípett akkor ragd vissza
2012. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A madárkát úgy vettem, h alig volt tolla, én cumiztattam.

A psss-t módszerre abbahagyja, ez úgy tűnik valamilyen szinten beválik:)

2012. okt. 29. 12:10
 6/6 anonim válasza:
Örülök neki :) nekem egy amazonom volt és az istenért nem akart leszokni :/ sajna el kellet adnunk
2012. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!