Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két papagájom, megszeretné...

Van két papagájom, megszeretném őket röptetni, de félek h nem bírom őket majd befogni, ti hogyan szoktátok megröptetni?

Figyelt kérdés

a nappalira gondoltam hogy ott kiengedem őket, mert már legalább 2 hónapja nem voltak megröptetve, sosem röptettem még őket meg, egy embertől kaptuk őket, mert ott gyerekük lett, és nem akarták tartani, ő röptette őket, meg stb...

és mikor elhoztuk akkor bent volt anyám boltjában, dísznek, de ott már nem hiszem h jó helyük van, és ezért hazahoztuk...

és már tépik a tollaikat, meg stb..

és megkéne őket röptetni, ha kiengedem a kalitkából akkor vissza fognak menni maguktól?


2012. nov. 4. 09:09
 1/5 A kérdező kommentje:
az a baj hogy anyám hozta el őket, és nem tudjuk hogy milyen a fajtája, de megszeretném őket tanítani pár szóra is, hogyan lehet megtanítani? én arra gondoltam h majd a kajára száll vissza a kalitkába, és ha pl ma kivenném a kaját őlük, holnap délután kiengedném őket, és beletenném a kalitkába a kaját ameddig röpködnek, vagy hogyan csináljam?
2012. nov. 4. 09:11
 2/5 A kérdező kommentje:

valószínűleg hullámos papagájok, mind a kettő hím

[link] elég hosszú link de az egyik az kék a másik meg olyan fehéres szürkés, a kék ami a képen van majdnem tejlesen ugyan így néz ki, szóval szerintem hullámos papagáj

2012. nov. 4. 09:17
 3/5 A kérdező kommentje:

ja és miket vegyek neki, amivel eltudnak játszani? most van bent egy etető, itató, és egy sárga műanyag valami amire rátudnak röpülni, van egy vékony fa keresztbe arra is rátudnak röpülni és van benne még egy vékony fa azon vannak a legtöbbet, az van a ketrecben a legmagasabban, és van egy ilyen funérlapból egy akármi amin alszanak...

csengőt, tükröt meg ilyesmi dolgokat vegyek nekik?

2012. nov. 4. 09:28
 4/5 Bencu12 válasza:
Először is próbáld meg úgy magadhoz szoktatni őket, hogy megvárod amíg megszokják a kalitkát és már otthnosan mászkálnak, repkednek benne. Miután ez megtörtént, szép óvatosan nyúlj be a kalitkába, úgy hogy van a kezedben egy kis fürtösköles. Hogyha bátrak már egy kicsit, akkor odamennek és elkezdik csipegetni a kezedben lévő táplálékot. Ha nem olyan bátrak, akkor majd egy kicsit később, és rendszeresebben csináld meg ezt. Mikor már észreveszed hogy megbátorodtak, akkor nagyon lassan nehogy megijedjen, próbálj meg hozzányúlni a hasához, és húzd gyengén felfele a kezedet a begyéig, és akkor magától rászáll a kezedre.Ha ez megtörtént nyugodtan kiengedheted őket a szobádba úgy, hogy eltakarod a tükröt ha van, az ablakon legyen függöny mindenképp mert nekirepülhet az ablaknak, és minden növényt vigyél ki a szobából, nehogy valami mérget csipegessen a virág nedvéből. Ugye érted? =) És szerintem ennyi lenne! De ha úgy gondolod hogy ez nem elég, akkor nézz utána a neten!!!
2012. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bencu12 válasza:
Ja és még valami: Ezeket a dolgokat megtalálhatod a kisállatkereskedés boltban: hinta, csőrkoptató, fészek, fürdető, fürtösköles. Az ülőágak csak olyan fákból lehetnek amik nem mérgezők. Cseresznye ág, stb. Az ágak különböző vastagságúak legyenek. A papagájokról küldj el egy képet a bencegyorgy10@freemail.hu e-mail címre és megmondom h mi a fajtája.
2012. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!