Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem tudom kézhez szoktat...

Miért nem tudom kézhez szoktatni a hullámos papagájainkat? Talán azért mert ketten vannak egy kalitkába?

Figyelt kérdés

már úgy 4 hónapja megvan nekünk, csak eddig nem itthon voltak a házunkban, hanem anyám boltjában voltak bent, dísznek, de mivel ott kezdett hideg lenni meg stb...

hazahoztuk őket, de én gondoltam h meg kellene őket röptetni mert már minimum 5 hónapja nem repültek, és hát előtte kézhez kellene őket szoktatni, meg azé örülnék ha tudnának kicsit beszélni, már sokat próbálkoztam, de nem sikerült kézre bírnom egyiket sem :( még mindig repkednek össze vissza a kalitkába ha benyúlok hozzájuk...

talán külön kéne őket rakni? volt a mamámnak egy ketrece az most jó lenne, de amilyen hü.lye elajándékozta... :(


2012. nov. 19. 15:42
 1/2 A kérdező kommentje:
ja és ugye kb 4 hónapja vannak nálunk, de 1 hónapja hoztuk haza őket a házunkba, az első egy hétbe nem túl sokat csicseregtek, de most már folyamatosan bírnak csicseregni, napi 10 órát csicseregnek, de csak akkor ha hallanak valami hangot, de jobb lenne ha csicsergés helyett inkább beszélnének, mind a kettő hím
2012. nov. 19. 15:44
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes külön tenni őket, azzal csak romlana a helyzet. Ha eleve kézzel nevelt madarakat vettél volna, akkor nem lenne ilyen gondod most. De a hullámosok amúgy jól szelídülnek, ehhez viszont rengeteget kell velük foglalkozni. Első lépésben a bizalmukat kell elérni, ha az megvan, akkor lehet haladni tovább. Amíg nem lesznek szelídek, addig ne is reméled, hogy beszélni fognak. Sajnos arra semmi garancia nincs, hogy utána beszélnének, mert a hullámos bár képes utánozni a beszédet, de még a szelídek közt sem mindegyik hajlandó erre.


A kalitka pedig az ő "territóriumuk" amikor benyúlsz megsérted azt és fenyegetve érzik magukat, azért repkednek. Ne nyúlj be, azt próbáld elérni, hogy a rácson keresztül ők közeledjenek feléd (ha túl kicsi a kalitka, akkor eleve jobban félnek mindentől, szóval az is baj lehet). Ha a rácson keresztül már elfogadják a kaját, odamennek az ujjadhoz, akkor óvatosan próbálhatod kiengedni és odakint barátkozni velük, de azt kell elérned, hogy ők közeledjenek hozzád, mert ha kergetni kezded őket, akkor csak még jobban fognak félni.

2012. nov. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!