Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagájt hogyan kell...

Nimfa papagájt hogyan kell kézhez szokatni?

Figyelt kérdés
sziasztok az lenne a kérdésem 2napja kaptam egy 4hónapos nimfa papagájt és hogyan lehet hozzászokatni hogy pl ha bedugom az ujjam rászálljon?egyszer próbáltam bedugni az ujjam és az arréb ment.előre köszi

2012. dec. 5. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne piszkáld, mert félni fog.

Beszélj neki sokat, hogy hozzád szokjon, de ne nyúlj a ketrecbe.

Ha már megszokta a hangod és nem húzódik el, mikor a kalitkája mellé ülsz, akkor rakj az ujjadra 1 kis magot és dugd be a kalitkába. Ne erőltesd neki, és ne dugd az orra alá, várd meg, hogy magától menjen oda. Ha nem megy, akkor még nem bízik benned, beszélj neki tovább és tartsd közel magadhoz, hogy megszokja a közelséged.

Ha odamegy és elveszi, akkor se fogdosd, hanem próbálj minél többször kézből magot adni neki, de figyelj oda, hogy mikor a kalitkájába nyúlsz, hagyj neki elég "személyes teret", magyarul ne töltse be a kezed az egész kalitkát.

Ha kézből eteted (a fentiek alapján), egy idő után hozzád szokik, azt úgyis észreveszed, mert nem fogja zavarni a kezed, és nem fél majd tőled.

Ha elég bátor már a madárka, akkor ki is veheted a kalitkájából.


De ne félj ha nehezen szokik hozzád, mert nem 1-2 hónapba telik ez az egész. Nekem volt 2 papagájom, az egyik 3 hónap alatt szokott hozzám, a másikat csak 7 hónap alatt sikerült megszelidítenem.


Sok sikert. :)

2012. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!