Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan beszélhetném rá anyukámat?

Hogyan beszélhetném rá anyukámat?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, mindenki megbízhatónak tart, jók a tanulmányi eredményeim. Megkértem anyukámat, hogy lehessen egy hullámos papagájom. Korábban már volt otthon papagáj, még kisebb koromban, ráadásul családi házban élünk, és a saját pénzemből vennék neki eleséget és almot, kalitka pedig már van minden felszereléssel, mivel ugye korában már volt madarunk. Ezt azért mondtam el mind, hogy ismerjétek a pontos helyzetet. Tehát anyukám kikelt magából és azt mondta nem lehet madaram, mert majd neki kell törődnie vele. Azt mondtam vállalom az almozást etetést, neki nem lesz semmi dolga. Egy évben maximum osztálykirándulásra megyek el, arra a három napra pedig öcsém magára vállalná az etetést. Ilyen feltételek mellett anyukám továbbra is azt mondja, hogy kiskorú vagyok és ezért ő dönt, hogy nem lesz madaram. Egyetlen megmaradt érve az, hogy hangos, és neki pihenésre van szüksége. Még ez is sántít, mert volt már madarunk, éjszakára letakartuk, és csöndben maradt, máskor meg nincs itthon anyukám, hogy a madár zavarhassa őt. Ezeket is elmondtam, erre nem is érvelt, hanem annyit mondott, hogy nem lehet kisállatom és kész. És azt mondta, hogy ha merek venni egyet akkor majd kiengedi és sajnálhatom. Anyukám az a típus, aki csak akkor nyugszik bele valamibe, mikor az már megtörtént. Alapesetben megvenném vállalva két hét balhét, aztán látná, hogy gondoskodom az állatomról és minden rendben lenne, de ezt nem tehetem meg, mert ezzel veszélybe sodornám a madaram, mert anyukám kiengedné őt.
2012. dec. 10. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Állj elé és mond neki, hogy ha neki is jó, szeretnél vele értelmesen elbeszélgetni. Mond egy időpontot, leültök szépen és te elmondod, hogy miért szeretnél madarat. Ha a szavadba vág, mondd neki, hogy ha már leültetek felnőttek módjára beszélni, legalább a mondanivalód hallgassa meg és tiszteljen meg vele. Keményebben tedd oda magad. Ha hisztizik, mondd meg neki, hogy érveljen megfelelő érvekkel, hogy miért nem lehet madarad.

Hátha idővel, ha már rájön, hogy ennek így nincs értelme és felnőtt módjára beszélsz vele, akkor megenyhül.

Te se keseredj el, csak hidegvér. :) Sok sikert!

2012. dec. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondja nincs szüksége érvekre, mert ő dönt és kész. Megmondtam, hogy a tekintélyelv gusztustalan dolog, és már nem is piszkálom, hanem majd kitalálok valami cselt.
2012. dec. 11. 23:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Valóban gusztustalan, hogy egy felnőtt ember hisztis kisgyerek módjára csak dönt és kész. Gyűlöletes... Én sok sikert kívánok neked, ha lesz valami, megírod? :)
2012. dec. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ezért mert az anyád vagyok..." :D

Szerintem gondold végig, hogy biztos akarod e ezt vagy csak belelkesedtél nehogy a végén neki legyen igaza!

A másik az, hogy próbálj meg apukádon keresztül szervezkedni hátha ő hajlik a dologra ha nem akkor meg próba szerencse elven állíts haza a papagájjal mert ha anyukádnak van szíve akkor úgyse ereszti szabadon pláne most. Ha nagyon gonosz akkor beszéld le a díszállatossal, hogy vissza viheted vész esetén. A maszek díszállatosok jó fejek szoktak lenni általában az ilyen témákban.

Minden esetre állítsad magad mellé a család többi tagját az a tuti de várj még a vásárlással egy kis időt, hogy anyukádban leüljön a vihar és ne hozd fel neki a témát elég ha a végeredményt látja.

Nekem is ilyen volt az anyukám most meg az asszony tesz keresztbe pont ezért beszéd meg tervezgetés helyett cselekszek és akkor tud róla amikor már ott van előtte és nem tehet semmit sem. :D

2012. dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem szép anyukádtól hogy csak azért mert ő a felnőtt így kell hogy viselkedjen.De lehet hogy valamilyen szinten igaza van.Egy papagáj hosszú időre szól,nem csak 2-3 évre.Lehet hogy most az öcséd azt mondja hogy besegít neked a gondozásba amíg távol leszel,de mi van ha mégsem.Másrészt anyukád mondott neked egy indokot/érvet hogy hangosak és hogy pihenésre van szüksége,lehet hogy ő ezt komolyan is gondolta.Nekem is vannak papagájaim és nem mondanám őket csendesnek.Szerintem ha nagyon szeretnél venni egyet,akkor próbálkozz apukádnál is hátha ő engedékenyebb.Vagy várj még 3 évet mire nagykorú leszel és ha még mindig akarsz akkor vegyél.
2012. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos anyu egyedül nevel minket az öcsémmel, aki meg nyal neki és mindig mellé áll, szóval nincs kit az oldalamra állítanom. Egyébként pedig tényleg ilyen az anyukám, akkor fogadja el, ha már nem tehet semmit. Meg hát 48 éves szegény, klimaxos hektikás, nem hajlandó semmit megengedni. Úgyhogy kitaláltam, hogy mit csinálok. Ezt maximum jövőre valósítom meg, hogy már nyugodt állapotban legyen. Tehát mikor elküld vásárolni otthonról, mert valami elfogy, akkor néha szokta mondani, hogy vehetek magamnak is valamit. Például csoki, vagy valami ilyesmi apróság. És már csak annyit mondott a tegnap, hogy "vegyél magadnak is valamit". És ezt fogom kihasználni, mint kiskaput, mert már mindent előkészítek, veszek eleséget, felszerelem a kalitkát stb, mert azt nem tiltotta meg, hogy vegyek magkeveréket, csak azt tiltotta meg, hogy vegyek madarat. Szóval ha minden készen áll, akkor maximum egy héten belül el fog így küldeni boltba, mert gyakran kell menjek. És akkor veszek magamnak "valamit". Megkérdezi mit vettem, mire én "Ja már fölvittem a szobámba Anyu, de majd nézd meg, ha jössz föl!" És mikor följön valamikor a szobámba rádöbben. És elég kattant az anyám, de a humort és a találékonyságot azt díjazza, szóval tuti megenyhül majd. Szóval ez a tervem.
2012. dec. 12. 17:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Készülj fel a lehetséges 10 éves élettartalomra és gondold meg, hogy tényleg betudod e vállalni ezt. Az öcsédet meg ne vedd számításba a gyerekek mindent megígérnek lelkesedésből.

Én ha belelkesedek egy állat iránt (nagyon sokszor) akkor várok 1-2 hónapot, hogy kitart e addig. Általában nem tehát marad az ami van :D

[link]

2012. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
megfűztem anyut!
2012. dec. 25. 22:37
 9/9 anonim ***** válasza:
grat!:) sok sikert az új papagájodhoz:))
2012. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!