Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan csináljam? (papagájról...

Gugyuga kérdése:

Hogyan csináljam? (papagájról van szó)

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy szeretnék felnevelni egy papagáj fiókát. És szeretném tudni hogy hogyan is kezdjek hozzá? Mert tudom hogy kell neki venni nevelőtápot meg kis fecskendőt, de hogy mikor kell etetnem a fiókát? Meg milyen helyet biztosítsak neki? Meg milyen gyakran adjak neki enni? Egyébként hullámos fiókát akarok felnevelni. Eddig már sikerül 4 papagájból 4-et be szelídíteni, de most ezt szeretném meg próbálni. És egyénként hullámos papgáj fiókát szeretnék. Előre is köszi. ?
2012. dec. 20. 11:30
 1/7 maitra79 ***** válasza:
Szerintem a legtöbb infót olyan tenyésztőtől kap6nál, aki foglalkozik kézzel nevelt papagájokkal. Az elején nagyon gyakran esznek. Mennyi idős korában kezdenéd el? Dolgoztam olyan boltban, ahol mi is neveltünk ilyen módon fiókát, és elég gyakran kiabált, hogy éhes. Szerintem keress profit, aki nem csak tv-ben látott már ilyet. Tenyésztőt. Biztosan szívesen segít.
2012. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Papagájt kézzel felnevelni nem egyszerű.

De az egész amit/ahogy képzelsz nem lehetséges.

Ha teljesen egyedül nevelnéd nem szocializálódna megfelelően és nem tudná hogyan viselkedjen madárul ezért különböző problémák fognak megjelenni. Bővebben itt olvashatsz róla mert nincs kedvem újra leírni(10/15 19:43 választ olvasd el): http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__3778565-tudo..



És idézek az egyik ismerősömtől:

"Meg tudja az ember tanulni a tenyésztőtől a kézzel etetést, de nem egyszerű a dolog.

Óriási a felelősség.

Van egy csomó trükkje a dolognak, amiket illik betartani, különben simán el lehet pusztítani a fiókát.

Annak idején én látogattam a fiókát, amelyiket elsőnek nevelgettem tovább, s mikor ott voltam látogatóban, mindig úgy időzítettük a tenyésztőjével, hogy etetési időben legyünk és az ő felügyelete mellett én etettem meg, sőt a fióka testvérét is. Kb, 150 km-re volt tőlünk a tenyésztő.

Tudni kell, mennyi idősen hány óránként eszik, éjjel eszik-e még, mennyi idősen mi a neki való mennyiség a tápból, mit tegyünk, ha nem ürül ki a madár begye a következő etetési időpontig, mikor, mennyi idősen milyen ételekkel kezdjük átszoktatni a nagy madár kajákra, mi van, ha megváltozik a széklet színe, állaga, mikor, mekkora a fióka hőigénye....olyan sok mindenre kell figyelni.

Nekem nagy szerencsém volt, mert számíthattam a tenyésztőre, s amikor este 11-kor felhívtam, hogy nem ürült ki a begye a madárkámnak, mit csináljak, csak mosolygott, s elmondta.

Végig, egészen amíg teljesen önálló nem lett a madár, segített a tanácsaival, akár napi szinten is."


És külön válaszolva a kérdéseidre:

Az etetés gyakorisága hétről-hétre változik de az elején ha jól tudom kb 2 óránként kell etetni őket éjjel is. És minden etetés előtt meg kell nézni a begyüket hogy van-e benne még kaja az előző etetésből és ha van ki kell üríteni/üríttetni mert ha ráetetsz belehal.

Inkubátor kell nekik majd amikor már nagyobbacskák egy doboz is megfelel kibélelve valamivel majd amikor már kezdenek keveset enni hogy fogyjanak hogy könnyebben tudjanak repülni már kalitka kell nekik először alacsonyra majd ahogy ügyesedik egyre feljebb helyezett ülőrudakkal.


Ezek mellett pl. arra is kell figyelned hogyan és mennyire teszed a fecskendő végét a csőrébe hogy pl. nehogy a légcsövébe nyomd a tápot vagy nehogy félrenyeljen.

2012. dec. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha értem az etetésére stb nagyon odafigyelnék. Úgy szeretnék papagájt nevelni, hogy nem 1 db ot hanem 2 db oot és olyan korukban hogy már van rajtuk egy kis tollazat. Úgy hogy nem annyira nagyon picik hogy pár naposak. Szerintem nem lenne gond, csak azt szeretném megtudni hogy mikor tudom azt hogy pl mikor ürült ki a begye? Meg ilyesmiket meg milyen helyet biztosítsak neki.Szóval értitek,ezt akarom megtudni. Pont mellettünk lakik egy tenyésztő majd kérek tőle is infót :)
2012. dec. 23. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyobbak,tollasak akkor már ha jól tudom nem fontos hogy van-e a begyükben még kaja vagy sem. Akkor már úgy tudom ráetethetsz nyugodtan(ez nem 100%). És ilyen korban már a félrenyelés veszélye se áll fenn.

Amúgy kisebb korukban meg/ki kell tapogatni a begyüket hogy üres-e. Meg akkor ugye még csupaszok így látni is lehet hogy mekkora a begyük azaz hogy van-e benne valami.


Helynek ha már tollasok egy törülközővel(ne legyen bolyhos,szálas vagy hasonló mert beleakad a karmuk) kibélelt cipősdoboz is jó.



A tenyésztő nem egyenlő azzal hogy megfelelően informált,hozzáértő ember. A tenyésztők többsége inkább csak szaporító mert a tudása egy kicsivel se több mint egy teljesen kezdő papagájtartónak. Tehát előbb ha tudod nézd meg hogyan tartja a madarait,stb a mellettetek lakó tenyésztő mert egyáltalán nem biztos hogy ért is hozzá.

2012. dec. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy nem, de az ő apja aki már sajnos nem él, ő nagyon értett hozzá még emlékszem rá szóval csak elmondta a fiának hogy hogyan kell meg ilyesmi. Régebben tőlük kaptam 1 pár hullámos papagájt sikerült őket is be szelídíteni
2012. dec. 25. 06:46
 6/7 bogidió válasza:
először 30 percenként aztán 1 óránként aztán 2 oránként,4 ora,6 ora,12ora. ezt kb 1 havonta az elején utána csak 2hetente kell változtatni az etetést
2013. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
aha értem. én olyan 1-2 hetesen szeretném elhozni a fiókát :) úgy nem lessz baj a neveléssel ha 1-2 hetes koráig még a szülei nevelik? és utánna veszem át? vagy már rögtön kézzel kell nevelni?
2013. jan. 14. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!