Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elpusztult a legjátékosabb,...

Elpusztult a legjátékosabb, fiatal, hím hullámos papagájom! Semmi előjele nem volt. Mi történhetett? (További lent. )

Figyelt kérdés
Nagy kalitkában vannak tartva, négyen voltak, mindig van előttük friss víz, vitaminos víz, mageleség, és sokszor zöld eleség is. Van bent madárhomok, nincs sose huzat, hetente párszor ki vannak engedve repülni több órahosszára. Tükör, ablak mindig letakarva, mindenre odafigyelek és mégis elpusztult! Reggel semmi baja nem volt, nyomta a kaját, csipogott, hintázott, játszott, mint ahogy mindig is szokta. Elmentem itthonról, nővérem itt volt a szobámba, akkor is csipogott. Hazaértem, lejött, lent voltunk kb két órahosszáig, mire felmentem a madárkám a kalitka alján volt holtan :(. Még félig-meddig meleg volt, szóval nem sokkal előtte távozhatott el. Mi történhetett? Tényleg nem gubbasztott, meg semmi, nagyon kis eleven volt. Félrenyelhetett? Nagyon féltem a többi madaram, és mélyen el vagyok keseredve, hogy ennyi próbálkozás ellenére is fiatalon elhullott. Sajnálom, ha nem érthető, zaklatott vagyok.

2013. jan. 12. 22:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Ő már nem az első papagájom, aki fiatalon elhunyt. Nem tudom mit rontok el, minden szabályt betartok. Volt egy barátpapagájom, de ő már idős volt, mikor meghalt, ez érthető. Na de ő már a harmadik hullámos papagáj, aki elpusztult nálam, eddig egynél volt csak előjele a betegségnek, vittem is volna állatorvoshoz, csak azt már nem érte meg sajnos. :( Nem gondoltam volna, hogy a legjátékosabb, legelevenebb kis fehérkém is is idejekorán itt hagy, lelkiismeret furdalásom van. Szerintetek mit rontok el mindig?
2013. jan. 12. 22:11
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Ilyenek a hullámosok. Elég gyenge idegrendszerűek, elég egy nagyobb stressz és már fordulnak is le.


Amúgy szerintem is félrenyelt, megfulladhatott.

2013. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Akár rejtett rendellenessége is lehetett, vagy szívrohama. Ezt csak boncolással lehetne kideríteni.
2013. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam erre is, de nem volt szívem boncoltatni :'( Még most sem hiszem el.
2013. jan. 14. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Madarak általában hirtelen és váratlanul mennek el,az én galambom sem volt se beteg, se sovány, csak örökre elaludt.
2013. jan. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A rácson és esetleg a rozsdamentes acél etetőtálon kívül milyen fém dolgok vannak a kalitkában?

Fémmérgezés elvihette pár óra alatt. Csengő,csőrkoptató drótja,lánc,stb ezek általában max. egy ártalmatlan réteggel vannak bevonva ami kevés rágástól is lejön így maguk a lejövő darabok és az alattuk lévő fém is mérgezővé válik(kalitka rácsa is ilyen ha festett). Egy rizsszemnyi lenyelt darab is halálos.


Teflonos dolgokkal hogy állsz? Serpenyő,vasaló,mosogatógép,stb,stb sok minden lehet teflonos ami melegedéskor ártalmas gázt bocsájt ki. A gőz mennyiségétől függően pár perc,pár hónap,pár év alatt öli meg a madarat.

2013. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!