Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mos komolyan ti hogy csinálját...

Mos komolyan ti hogy csináljátok? Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi ne linkeljetek! (lent)

Figyelt kérdés

Van 2 hullámos papagájom.Ők életemben az első két papagájom.Már lassan 5 hónapja vannak nálam és még mindig nem szelídek.A kalitka felé megyek össze-vissza repkednek,üvöltenek, meg félnek és összehúzzák magukat.

És egy csomó ember azt írja hogy neki a hullámosa már az első napon az ujjára meg a kezére repült, pedig még nem volt szelíd.És 1 hét és teljesen szelíd volt meg kézből evett.Ti hogy csináljátok?

Nekem miért nem megy, ennyire béna vagyok?Én vagyok csak ilyen meg az én madaraim?



#kéz #ujj #hullámos papagáj #összehúzás #evés #szelídítés #bénaság #1 hát #kézre-ujjra állás #4-5 hónap
2013. márc. 1. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hol vannak a szobádban?

Meg kell szokniuk hogy van mozgás körülöttük....az a legjobb h viszonylag központi helyen vannak.

Valamint sokat kell mellettük ülni és beszélgetni hozzájuk...fincsiségeket bedugni a ketrecbe .....

2013. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A mi papagájaink egy hónap után álltak a kezünkre, de azzal az volt a baj, hogy szerettek csipkedni, ami nem kellemes. Én sokat beszélnék hozzájuk úgy, hogy csak ülök egy széken, így megszokják a hangodat és sokkal szelídebbek lesznek. Az én papagájaim sosem ijedtek meg, ha melléjük mentem, mert általában nagy volt otthon a járkálás+ a konyhában voltak, anya sütött-főzött (persze nem a közelükben, egybe van az étkezőnk és a konyhánk, ott egy asztalon vannak) Lehet, hogy ijedősebbek a madaraid, ezt nem tudhatom.
2013. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nem idősek annyira olyan 8 hónaposak kb. de lehet hogy annál fiatalabb.

a nagyszobában vannak és nagyon nagy a jövés-menés is.

2013. márc. 1. 13:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Rettegnek a papagájaid. Nyugodt hely kell nekik, kedves szavak, sok-sok szerető foglalkozás. Kézből etetés, tanítás.

Javaslom vidd el őket egy másik szobába, nyugodtan közelíts feléjük, ne nyúlkálj állandóan a kalitkába, ne ijesztgesd őket.

Adj nekik kézből fürtös kölest, ha menekülnek, ne erőltesd.

2013. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,még van esély. Nem tudom mi lehet a probléma. Leszögezném,hogy ha 1-2 nap szelídítést kihagysz,már akkor is ,,visszaeshetnek" minden nap szükség van legalább 1 óra szelídítésre(kézből etetés fürtöskölessel).


Tippek:

Kb 1-3 óra hosszáig ne adj nekik magot a táljukba,majd ezt követően egy egész hosszú köles szárat tarts oda nekik. Éhesek lesznek,hidd el,el fogják fogadni csak várni kell türelmesen. Minden nap elteltével mindig rövidebb és rövidebb szárat tarts oda nekik(ollóval levágod).Ne mind az öt ujjaddal fogd,2-3 ujjaddal inkább(hüvelyk,mutató,középső),az egészében odatartott kéztől jobban félnek ahogy tapasztaltam.


Alkalmazz klikker traininget. Nézz utána a google-n,1-2 hét után nagyon sokat segít majd. Papagájoknál még nem próbáltam csak a kutyáimnál alkalmaztam,de mindenképpen fogom velük is. :)


Sok szerencsét!

2013. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

nagyon nagyon köszönöm a segítséget!

ezt a klikker traininget már más is tanácsolta.

de pénzért van?mennyiért?

2013. márc. 2. 10:31
 7/13 A kérdező kommentje:
már evett az egyik a kezemből. :)
2013. márc. 2. 18:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök neki,és milyen módszert alkalmaztál?


Szinte semmibe nem kerül,csak venni kell egy klickert,bármelyik állatkereskedésben kapsz. Nem emlékszem mennyiért vettem régen,de 1000 ft-nál biztos hogy nem volt több,sőt ahogy emlékszem jóval kevesebb.

2013. márc. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

rendben.


egyébként úgy csináltam hogy nem adtam úgy 2 óráig kaját nekik.utána bekapcsoltam halkan valami nagyon nyugodt meditációs zenét nekik.lassan közeledtem és benyújtottam 3 ujjal a fürtös kölest.az egyik elkezdte enni a kezemből.

utána visszaadtam nekik a magjukat.

2013. márc. 3. 11:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Na látod. :) Én is így szelídítem az enyéim(1 hónapja vannak nálam),ez a leghatásosabb. :D Örülök hogy sikerrel jártál,legyél kitartó. :)
2013. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!