Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék madarat befogni...

Bendeguz11 kérdése:

Szeretnék madarat befogni csak nem tudom hogy kell? szeretném ha irnátok nekem hogykell

Figyelt kérdés
hogyan lehet madarat befogni? sűrgős!
2013. márc. 12. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Madarakat tilos befogni. Az összes Magyarországon előforduló énekesmadár védett.


Városi galambot épp lehetne, viszont az meg nem túl jó ötlet, mert elég sok betegséget hordoznak.


Ne fogj be madarat, sőt, lehetőleg semmilyen szabadon élő állatot sem!

2013. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lehet , hogy sürgős , de nem biztos , hogy törvényes ! Kérlek vedd fel a kapcsolatot a Madártani Egysülettel . Ők szívesen adnak neked (is) felvilágosítást .
2013. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem szabad befogni semmilyen szabadon élő állatot!
2013. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Így igaz! Nem szabad madarat befogni!

de egyszer még kiskoromban befogtam egy kis rigót de csak azértt mert megsérült és ki esett a fészekből.Kukacokkal etetem és amikor már tudott repülni akkor elengedtem,ha egy sérült madaron akarsz segíteni akkor óvatosan menj oda és segítsd fel a tenyeredbe majd építs egy fészket valami kis edényből és rakj bele szalmát.

2013. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Miért akarsz egyáltalán madarat fogni??? (És tényleg védettek a magyar énekesek, úgyhogy ne nagyon próbálkozz!)
2013. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

nem mondtam egy szóval sem hogy énekes madarat akarok csak mindig jönnek a galambok és sérült a madár galamb próbáltam csalival hogy ráejtem a dobozt de nem sikerült a lábát be kéne kötözni tán pár napra

hogy tudjon járni mert sántít azért kéne a tipp nem tudom hogy kéne például doboz+kötél amikor alatta van ráejtem vagy nem tudom írjatok

2013. márc. 13. 15:38
 7/20 anonim ***** válasza:

Sántít, hát sántít. Vélhetően beteg, gyenge, sérült. Tudom, hogy nagyon csábító dolog, hogy befogd és "segíts" rajta, de ez akkor is rossz ötlet, ha csak jószándék vezérel.


A galamb komoly betegségeket terjeszthet, nem szabad csak úgy megfogni puszta kézzel.

Ezen kívül talán kegyetlenségnek tűnhet, de ha megsérült, akkor nem volt elég rátermett, hogy ezt elkerülje. Ha pedig alkalmatlan a "túlélésre", akkor ez a sorsa, az állatok közt az erős marad meg, a gyenge kihullik... Hagyd békén, tudom, hogy sajnálod, de nem kell feltétlen minden galambot vagy egeret megmenteni.

2013. márc. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
10 éve foglakozom galambok tenyésztésével és a városi galambok nem terjesztenek betegségeket amik veszélyesek az emberre, ne nyalogasd őket...-.- A vezetékek okozta kisülésektől sántikálnak; veszitik el az ujjaikat v teljes lábfejüket. A termeszetnek meg kell hagyni hogy szortirozzon, rgo ne nyúlj hozzá, hagyd békében a madarat
2013. márc. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ja és 'okostòni' a galamb énekes madár.......
2013. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
figyeljetek a galamb vérzett és azért akarom meg fogni amúgy meg csak kérdés nem panaszkodást várok hanem választ ennyi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. márc. 14. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!