Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék madarat befogni...

Bendeguz11 kérdése:

Szeretnék madarat befogni csak nem tudom hogy kell? szeretném ha irnátok nekem hogykell

Figyelt kérdés
hogyan lehet madarat befogni? sűrgős!
2013. márc. 12. 13:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Becserkészed és rádobsz kabátot. Aztán óvatosan kiveszed alóla. Fiatal városi galambot érdemes (amelyik alig tud még repülni) sok mindenre megtanítható, kézzel felnevelve barátságos, szelid, még hízelegni is tud. Eddig két ilyen galambom volt, sajnos nem hosszú életűek.
2013. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
de nagyon félnek és nem tudom hogy kéne?
2013. márc. 15. 09:35
 13/20 anonim ***** válasza:

Faládát kitámasztod karóval 25-30 centi magasan, alászórsz búzát. A megfelelő pillanatban megrántod a karóhoz kötött zsinórt és 99% a siker. A műanyag láda túl lassan csapódik le, van esély a menekülésre vagy a sérülésre.

Vagy van ilyen, legális. [link]

2013. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad, ott van még a pálinkába áztatott kukorica. Igaz, attól a többiek is elkábulnak, de kis szerencsével befoghatod a kinézett madarat is.
2013. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Jézusom.......
2013. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"a városi galambok nem terjesztenek betegségeket amik veszélyesek az emberre, ne nyalogasd őket..."


Tenyésztett galambok nyilván nem. Az utcán lófráló városi galamb viszont a kutyaszartól kezdve a macskatetemen át (padlásokon pl.) a TBC-s köpésig mindenbe belemászhat (és teszi is, lévén afféle repülő patkány...). Tehát ha a galamb maga nem terjeszt olyan betegséget, ami emberre veszélyes, szerintem ezek közül egy is elég indok, hogy ne nagyon fogdossuk őket.

2013. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!: "a városi galambok nem terjesztenek betegséget.Ne nyalogasd őket!"


jobb lenne ha küldés ellőtt vissza néznéd,mert félre érthető.

2013. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17, mit nézzek vissza? A teljes mondat így szól, amit idéztem:


"10 éve foglakozom galambok tenyésztésével és a városi galambok nem terjesztenek betegségeket amik veszélyesek az emberre, ne nyalogasd őket..."


Erre reagáltam, hogy a tenyésztettek nyilván nem, amelyik meg a szart túrja, az akár terjeszthet is. Mi nem érthető ezen? Vagy mi a gond a megjegyzésemmel?

2013. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kétszer is felneveltünk már fészekből kiesett, de már tollas fiatal városi galambot. Egyik sem volt beteg. Az elsőt akkor még élő nagymamám tanította repülni a konyhában, de engem tekintett a mamájának, ráült a vállamra, akárhová mentem, velem akar jönni. Egyszer tojott, akkor én segítettem neki. Nyolc évet élt. A másik sérült szárnnyal került ide, ő hat évig volt velünk. Szelidek, tudnak puszit adni, vállon vagy fejen utazni, aranyosak. De fiatal, már tollas városi galambot kell befogni. Ha rádobod a kabátot, ez nem nehéz.
2013. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja bocsi.Tényleg rosszul vádoltalak meg,sajnálom,de nekem nem adja ki a teljes mondatot,lehet mert telóról vagyok,nemtudom.
2013. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!