Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! A cicám elkapott...

Segítség! A cicám elkapott egy vörösbegyet. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy nincsen eltörve semmije sem, csak egy kis seb van rajta.
2013. márc. 16. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos pár lehetőség. Ha a madárnak nincs baja pihen elrepül. Ha van, de kisebb a baj, akkor valahova valamibe tedd be ha nincs kalitka etesd, itasd megerősödik akkor elengeded. Ha komoly a baj, azaz döglődik (haldoklik) akkor bármilyen kegyetlennek hangzik visszaadod a macskának a zsákmányát (a természet kegyetlen, s a macska ragadozó ilyen szempontból ha megfogta hagy egye meg) vagy humánusabb, ha komoly a madár baja akkor megölöd gyorsan hogy ne szenvedjen tovább. Sajnos más lehetőségek nincsenek.
2013. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Esetleg vidd el állatorvoshoz, mert ritka faj.... nincs belőle sok !
2013. márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tedd kalitkába, adjál neki keményre főtt tojás sárgáját és apróra vágott friss nyers húst. Valamint vizet. A sebet fertőtlenítsd Betadine-nel, ha van kis ragtapaszt, le is ragaszthatod. Ha van a közelben vadaskert vagy állatkert, oda vidd be, azok az állatorvosok értenek a madarakhoz.
2013. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :) adok neki tojássárgáját, de nem tudom elvinni állatorvoshoz. akik a környéken vannak, azok... hát ugyanúgy bekennék betadinenal, és ennyi.. szóval nincsen értelme. messzire most nem tudok elmenni.
2013. márc. 16. 18:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Apróra vágott szalonnát, faggyút is megeszi. De mert lágyevő, ha kapsz állateleségesnél, vegyél neki ilyen eleséget. Egyébként jól van?
2013. márc. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

meghalt :'(

nem evett semmit se... úgy gondoltam, hogy most reggel engedem ki... hát nem jött össze.

2013. márc. 17. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicsi sérülést láttál, de belső vérzése lehetett.
2013. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én is erre gondoltam :S
2013. márc. 19. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!