Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg fogom tudni szelídíteni?...

Meg fogom tudni szelídíteni? Bántották a társai mert nem tud repülni!

Figyelt kérdés
Kalitkában van egyedül,4 hónapos,és nem tudom h szelídítsem meg! Beszélek hozzá,de fél amikor kitisztiom a kalitkát! Egyedül jo neki? A magokon kívül nem akar megenni semmit reszeltem neki répát,adtam neki almát,és nem eszi meg!
2009. szept. 17. 12:04
 1/3 anonim válasza:
Milyen madárról van szó? Mert ha vadon élőről, akkor a szelídítés elég nehéz lesz. Mi udvarunkban sokszor találunk kismadarat, de általában (sajnos) ezek az állatok nem életképesek. Én úgy segítek nekik, hogy elviszem az állatkertbe, ők tapasztaltabbak e téren, nagyobb az esély arra, hogy túlélik, mint nálam. Remélem, tudtam segíteni
2009. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hullámos papagájról van szó!
2009. szept. 17. 15:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, egyedül nem jó neki. A hullámos papagáj kimondottan társas madárka. A magkeverék elég neki, de azért mindenképp próbálj meg alma szeletet tűzni a kalitkára. És időnként tegyél vitamincseppet a vizébe (van kimondottan nekik való, állatkereskedésben, állatpatikában lehet kapni), én kúraszerűen szoktam, 5 napig 5 cseppet naponta, és fontos, hogy minden nap cseréld a vizet. Ezzel lehet pótolni a vitamint, ha nem nagyon eszi meg a gyümölcsöt. Ezt főleg télen szokták ajánlani, 1-2 havonta.

Az sem mellékes, hogy nőstény, vagy hím a madárka. A nőstények sokkal félénkebbek, hajlamosabbak depresszióra, amibe bele is halhatnak. A hímek általában barátságosabbak, hamarabb szelídülnek. Ha úgy látod, hogy nagyon szomorkodik egyedül, tehát nem játszik, csak áll, vagy sokszor felborzolja a tollát, akkor kell neki egy társ (ellenkező nemű), a szelídítést ne add fel, sok türelem kell hozzá.

2009. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!