Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Csípős, agresszív kakassal...

Csípős, agresszív kakassal kapcsolatos történetek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a nagyim kakasból csinált levest, de annyira csípős lett, hogy a kutya sem ette meg.
2013. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédban volt egy végtelenül agresszív kakas. Egyszer átrepült hozzánk és nekem esett. A szemhéjamat megcsípte. Kis híján odalett a szemem. De mikor a postást megtámadta, kötelezték a tulajdonost a kakas levágására.
2013. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Mi kakasunk az nagyon élénk kakas volt. Kukorékolt, ugrotta a tyúkokat, és valamiért nőgyűlölő is volt. Csak minket nőket támadott meg, mondjuk szerencsére csak térd magasságig, de elég érezhetően ki akart csípni a cipőnkből egy darabot. De a legidegesítőbb a kukorékolása, mikor hajnali 4-től míg be nem sötétedett csak néha-néha fogta be a csőrét 10 percre. Hát a családfő egyik reggel fogta és egy mérgesebb pillanatában levágta és ebéd lett belőle. Végre csend lett, mert a szomszédokat is nagyon zavarta már, h egész nap nyomja. Nagyon szép kakas volt am csak agresszív, és kukorékolós.
2013. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Nagyimnak volt régen kakasa is.

Kicsi voltam, bementem a tyúkólba, de a kakas megtámadott, belém is csípett, én meg sírva szaladtam ki onnan.

Következő hétvégén kakasleves volt a vasárnapi menü...

2013. márc. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még kiskoromba féltem tőlük, papámnak volt egyszerre 3 vagy 4 és kb 30 tyúk.. Most már nem félek elverem őket seprűvel, nekem is vannak itthon tyúkok de nekem dísztyúkok, kis japán törpe kakas, felugrik a hátamra. Nagyon védelmezi a tyúkjait. Sőt, pulyka kakasom is van, anyumnak a barátai "látogatóba" jöttek hozzánk. és egy 7 éves kisgyereket is hoztak. Kint voltak az udvaron a gyerek meghátra futot a tyúkokhoz. Pulyka kakas megilyedt és kirepült, hozzáteszem hogy majdnem nagyobb volt mint a gyerek, 15 kg körüli volt a súlya. Na, úgy elverte a gyereket hogy lila lett a gyerek lába. Még azt hozzá teszem hogy azért támadta meg mert a dróton keresztül piszkálta őket... Azóta levágtuk de újra vettem még nyár végén, ez is olyan agresszív hogy elveri a szomszéd tacskó keverék kutyáját.
2013. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hell-ikon ***** válasza:
94%

:)

Anno még kisgyerek koromban a nagyinál töltöttünk néhány hetet anyámmal egyik nyáron. Kint tettünk-vettünk az udvaron majd mamám megkérte anyámat, hogy adjon a tyúkoknak enni. Volt ott több kakas is, de az egyik irgalmatlan hatalmas "dög" volt, nagyon szép vaj és fekete színű tollazattal. A tyúkudvarban ő volt az atyaúristen.

Mamámat még úgy ahogy elviselte bent az udvarban, őt kevésbé merte bántani, de anyám... na őt nem kímélte. Mamámnak kellett őt kimentenie, szó szerint.

A kakas helyre lett rakva "boszorkány seprűvel" (az régi, hagyományos gally seprű) és be lett ígérve neki, hogy a következő ilyen akció után pörkölt lesz belőle.


Másnap ismét anyám ment etetni, akkor valamivel visszafogottabb volt a kakas, de a harmadik alkalommal megint kitört belőle az idegbeteg állat és anyámat szó szerint arcon támadta.

Mamának se kellett több, meg lett kora ellenére berongyolt a tyúkudvarba torkon ragadta a kakast, lekevert neki néhány taslit, majd a lábánál fogva kihozta és levágta.


Finom pörkölt lett belőle.:)


Tavaly én is elkezdtem itthon baromfit tartani.

Nekem Shaver farm tyúkjaim vannak, napos csibeként vettem őket tavaly nyáron. 20-al indítottam, 4 pusztult el ilyen-olyan módon, a maradék 16-ból decemberre tisztázódott, hogy 10 kakas. Ezek hála isten közel sem ilyen agresszívek, mint mamám paraszt kakasa volt de az kész elmebaj volt amit szerencsétlen tyúkokkal műveltek, így kénytelen voltam ketté választani a bandát; hiába volt vezérkakas is, nem bírt rendet tartani.

Mióta a kakasok külön vannak (most már csak 5-en, mert elkezdték népvándorlásukat a fagyasztó felé) tudtam csak megfigyelni, hogy miként pózerkednek egymással és velem szemben is.

Volt 1-2 amelyik kissé megcsípett 1-2 alkalommal, én erre "megtépáztam" a tarajukat kissé. (Kicsit megszorítottam, megráztam). Azóta csípni nem csípnek, viszont pózolgatnak próbálgatnak terelni de ennyi.

2013. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat nagyon jók,még jöhet aki tud
2013. márc. 24. 20:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi voltam és mentem ki a tyúkudvarba és volt vagy 2-3 kakas is. Viszont mikor az egyik meglátta hogy játszok a tyúkokkal megkergetett az egyik kis melléképület körül..Én meg sikítozva futottam.. Kijött a nagypapám és megverte a seprűvel..Délután már ment a hűtőbe..
2013. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak régebben volt kakasunk, most csak tyúkok vannak. Hát nem minden kakas volt agresszív de akadt egy kettő amelyik veszélyes volt. Egyre emlékszem, ami még a juhokat is rettegésben tartotta, mert ha megindult minden állat rohant tőle elfelé. Fura kakas volt az biztos. Kissé idegesitő volt a hangja meg nem tudott soha sem kukorékolni, csak mint egy repedtfazék, vagy egy olyan kakas amelyiket éppen fojtogatnak. De ahhoz képest bírtuk 4 évig.
2013. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A piacon vettem egy nagy kakast.Szárnyai és a lábai is teljesen gúzsba voltak kötve.Hazavittem,nagy nehezen kibontottam,megetettem.életveszélyes kakas volt,véresre marta mindenkinek a lábát,hátát,kivéve engem.Soha nem jött nekem.Végül fazékba került szegény.
2013. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!