Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a tapasztalatotok coly...

Mi a tapasztalatotok coly fertőzéses madárral? Galabról lenne szó.

Figyelt kérdés
Egy hete hazahoztam egy különlegeen szép, de láthatóan kimerült galambot. Azóta kiderült, hogy coly fertőzése van, és nagyon gyenge, mondhatni végelgyengülése van. Elaltatni nem szerettük volna, mert reményt adott, hogy rendesen eszik, és iszik, és van, hogy ellenkezik, szóval még össze tudja szedni a maradék kis erejét. Kaptunk egy sárga színű port, amit kenyérbe téve kell adni neki napi kétszer. Azt mondták hatból 1 madár éli túl az ilyen fertőzést. Nektek már volt ilyen esetetek? Meggyógyult belőle a madár?

2013. márc. 27. 08:33
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm szépen a választ, tudod, pont ez a helyzet: széklete normális, de nem tud járni, csak a szárnyával "segít". Mi lett végül a fertőzött galambbal? Így is megmarad kint, vagy házi állat sorsára jut? Arra gondoltam, hogyha meggyógyul, úgyis elrepül, vagy én visszaviszem a hozzánk közeli Márton Áron térre, ahol egy egész családnyi ilyen galamb van, mint az enyém, és ezt is ott találtam meg. Viszont így, hogy megbénult egy életre esetleg a lába, nem tudom, hogy biztonságos-e neki kint. A galambászboltos azt mondta, hogy ezeknek a díszgalamboknak direkt olyan a lábuk, hogy nem tudják az ujjaikat behajlítani, de tény, hogy amúgy sem használja a lábát.
2013. ápr. 2. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!