Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szenegáli papagájról mi a...

Szenegáli papagájról mi a véleményetek/tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Már nem kezdő madártartóként egy szenegálit szeretnék venni! Érdekel, hogy mennyire ragaszkodó, szelíd természetük van? Valamint, hogy ijedősek e, ha valami újjal szembe találják magukat! Tehát alapos kiképzés után szívesen elvinném röptetni, ha lehetséges, hám nélkül. Erre mennyire alkalmasak? Vagy csak annyira, hogy a kertbe ki tudjak vele ülni... nekem már az is nagy boldogság lenne!

2012. dec. 25. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Ne reptess hám nélkül madarat. garantáltan nem megy vissza hozzád. Minden papagájt párban kell tartani
2012. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szikla papagájokról azt olvastam, hogy visszajönnek!
2012. dec. 25. 22:03
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a választ! :)
2012. dec. 25. 22:03
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Sok együtt eltöltött remek év kell ahhoz hogy ne repüljön el. De ez is egyén függő. Általában a szelíd papagájok nem elszöknek, csak kíváncsiak, elrepülnek, de vissza már nem találnak.
2012. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tulajdonképpen ezért is kérdeztem, hogy a szenegáli megfelelő e nekem, csak azt szeretném elérni, hogy ha megijed, én legyek neki egy biztos pont, és csak ekkor merném bevállalni, hogy kiviszem a szabadba!
2012. dec. 25. 22:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kellenek évek ahhoz, hogy szabadban röptethesd (sőt, ezt minnél korábban meg kell neki tanítani), ellenben kellenek komoly tapasztalatok és "profi" segítség, hogy hogyan fogj hozzá és hogyan csináld.


Itt egy film, az elején fel is hívják a figyelmet, hogy ezt kezdők profi segítsége nélkül nehogy megpróbálják egyedül!


https://www.youtube.com/watch?v=X-yM400tqRc


Azt rögtön látni benne, hogy a madarakat egy elhagyott parkban reptetik, így nem kell félni, hogy egy ember vagy kutya (vagy a közlekedés) megijeszti a madarat.


Amit ezek a profik 4 nap alatt elértek azt egy kezdő még megfelelő útmutatás mellett is csak hónapok kemény munkájával tudná "leutánozni". Az egyik legfontosabb, hogy nem minden madár (egyed) alkalmas erre. Kiválasztják a legnyugodtabbat és azzal dolgoznak. Ha egy teremben már minden alkalommal bármikor kézre tudják hívni, akkor lehet odakint próbálkozni (az első nap ők egy nagy hálóval védett helyen próbálták, de ugyanúgy jó a hám is).


Semmiképp se próbálja ezt meg senki, ha nincs benne gyakorlata vagy alaposan nem olvasott utána!


Itt egy másik videó (ők nem profik):


http://www.youtube.com/watch?v=HRoKc3Nn9KM


Ez egy szikla, a másik madarat (kalitkában a jákó) nem bolondak kiengedni. De a sziklánál ez genetikailag kódolva van (ők könnyebben rászoktathatóak a szabadon repülésre és visszatérnek).


http://www.youtube.com/watch?v=V53uIn0PdW0


A szabadon reptetésen kívül minden másban viszont a szenegáli a "nyerő" ;-)

2012. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Mindenképpen megnézem a videókat!
2012. dec. 26. 17:59
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

A videóban lévő galah se kiskorától kezdve van erre tanítva. Illetve az emlékeimben az van hogy az egyik rózsás kakadujukat(nem biztos hogy a videóban lévőt) pár évesen kezdték el erre tanítani szóval nem csak fiatal korukban lehet őket erre kiképezni.


És szinte minden papagáj megtanítható rá ha elég szelíd mert kiképezni/tanítani szinte mindegyiket lehet(a kivételek lehetnek pl. feketesapisok és egyéb hiperaktív fajok meg hasonlók).

A birdtricksesek(1. videó) minden nagyobb madara(nem csak a nyugodtabbak) repült már szabadon még a tukánjuk is.



Kérdező ennél a kérdésnél/kérdésednél írtam a szenegálikról.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__3797587-mely..

2012. dec. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A videóban lévő galah se kiskorától kezdve van erre tanítva."


De igen. Sőt. A videót készítők profi "mutatványosok", papagájbemutatókon lépnek fel, stb. Ez a videó egy sorozat része ahol mutatják, hogy hogyan készítik fel, szoktatják hozzá a madarakat, hogyan tanítják őket. Nem "tananyag", nem annak szánták, de bepillantást nyújt a kulisszák mögé. Ne írj balgaságokat, ha nem értesz hozzá, mert félrevezetsz másokat vele!

2012. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Tudom hogy kik ők. Már több éve követem őket a honlapjukon is.

Nem írok balgaságokat!! Azt írtam ha nem is az általad linkelt videóban szereplő Rose-t de valamelyik rózsás kakadujukat nem kiskorától tanítják. És:


Ebben a videóban van kint először Bondi és a leírásban írják hogy 3 éves. Szóval nem kiskorától kezdve szoktatják.

http://www.youtube.com/watch?v=VXoeGkMir9M

2012. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!