Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elpusztult a papgájunk....

Elpusztult a papgájunk. Papagájkór? Ha igen, milyen óvintézkedések kellenek a továbbiakban?

Figyelt kérdés

kb. 3-4 éves hullámos papagájunk pusztult el mostanában. Tünetei a következők voltak:

- állandó alvás!

- tollborzolás, és néha mintha remegett volna (nem tudom biztosan)

- telejsen normális táplálkozás

- ritka kommunikáció, amolyan visszahúzódó, csöndes madár lett belőle.

Különösebb átmenet nem volt,kb. 2,5 hétig volt ilyen, tegnap hajnalban nem akart repkedni, leült a kalitka aljára, délutánra elpusztult.

Kérdésem az, hogy mi lehetett? Hallottam a papagájkórról, ami terjedhet emberre is, ha ez az volt, akkor milyen óvintézkedéseket kéne tennünk a továbbiakban (+ van még egy papagájunk ugyanabban a kalitkában, ő egészségesnek tűnik).

Boncolás kizárt, és orvoshoz sem tudtunk velük menni, magánügyi okok miatt, ezeket nem részletezném.


Előre is köszönök minden választ.


2009. szept. 25. 00:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Annyira sok betegség jár gubbasztással (borzolt tollak, apatikus viselkedés, sok alvás, remegés), hogy csak tippelhetnék, azt meg nem akarok. Az ornitózis légúti betegség, szerintem nem valószinű, hogy nálatok az volt, de itt egy link, kutakodj tovább.

[link]

2009. szept. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!